Wydarzenia

Zmiany w sztabie pierwszego zespołu | Piłka Kobiet

2023-08-08 14:00:00
Jakub Pingot i Andrzej Korytek to nowe twarze w sztabie szkoleniowo-medycznym kobiecego Śląska Wrocław. Z klubem pożegnali się natomiast Kacper Haniszewski i Przemysław Czapiński.
Sztab szkoleniowy kobiecego Śląska Wrocław będzie w tym sezonie pięcioosobowy. Kolejny rok z drużyną pracować będą Piotr Jagieła (pierwszy trener), Maciej Szaciłło (trener bramkarek) oraz Monika Koziarska-Gomola (II trener). Z WKS-em pożegnali się natomiast Karolina Ostrowska, Kacper Haniszewski i Przemysław Czapiński.- Bardzo dziękujemy za pracę Kacprowi i Przemkowi, byli z nami od początku powstania sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław. Czasami trzeba dokonywać zmian i uznaliśmy, że pora na takie zmiany w sztabie szkoleniowym - mówi koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław.

Do sztabu szkoleniowo-medycznego dołączyli natomiast Jakub Pingot i Andrzej Korytek. Pierwszy z nich miał już okazję pracować w Akademii Śląska.- Współpracowałem z juniorami Śląska, a także w Juventus Academy, gdzie pełniłem funkcję dyrektora sportowego. Wcześniej byłem również zatrudniany pracowałem w niższych klasach rozgrywkowych, ale bardziej dochodzeniowo, na okresy przygotowawcze - przyznaje Jakub Pingot. - Pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne, jestem dobrze nastawiony i mam nadzieję, że osiągniemy sukcesy - dodaje.

Z kolei Andrzej Korytek ma doświadczenie piłkarskie - w swojej karierze reprezentował barwy m.in. Ślęzy Wrocław, Piasta Żmigród i Foto-Higieny Gać, a jako junior grał także w młodzieżowych zespołach Śląska.

- Uważam, że w pracy fizjoterapeuty jest ważne, żeby umieć wczuć się w rolę zawodnika czy zawodniczki i zrozumieć ich potrzeby. Wiem, jak wygląda sytuacja od drugiej strony i wierzę, że będę dla dziewczyn takim fizjoterapeutą, jakiego będą potrzebować. Chcę się wsłuchać w ich oczekiwania, ale też edukować przede wszystkim w kontekście prewencji urazów - podkreśla Andrzej Korytek.Karolina, Kacper, Przemek - dziękujemy za pracę na rzecz Śląska Wrocław i życzymy powodzenia w dalszej karierze! Jakub, Andrzej - witamy we Wrocławiu!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław