Wydarzenia

Zwycięski wyjazd | Ekstraliga kobiet

2020-09-12 19:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław pokonały KKP Bydgoszcz 1:0 w meczu 6. kolejki Ekstraligi Kobiet. Zwycięstwo zapewniło trafienie Joanna Wróblewskiej z rzutu karnego.
Wrocławianki dobrze rozpoczęły spotkanie i potrafiły zaznaczyć swoją przewagę bramką. Po faulu na Kamili Czudeckiej sędzia podyktowała rzut karny, a "jedenastkę" na bramkę zamieniła Joanna Wróblewska. Wraz z upływem czasu pierwszej połowy, do głosu dochodziły gospodynie. Stworzyły sobie kilka sytuacji, ale brakowało im skuteczności i WKS schodził na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część gry to dalsze ataki KKP i solidna obrona piłkarek Śląska, które nastawiły się na kontry. Zespół trenera Piotra Jagieły dobrze realizował swoją taktykę i skutecznie powstrzymywał drużynę gospodyń. Bydgoszczanki nie miały zbyt wielu okazji do wyrównania. Ostatecznie Trójkolorowe dowiozły korzytny wynik do końca i dopisały do swojego konta kolejne trzy punkty.

KKP Bydgoszcz - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
Bramki:
0:1 - 10' Wróblewska (K)

Skład Śląska: Bocian – Żurek, Węcławek (32. Tracz), Dudziak, Korda – Wróblewska, Homa, Martyna Buś, Iwaśko (72. Jurczenko) – Marcelina Buś, Czudecka
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również