Wydarzenia

Zwycięskie derby rezerw

2019-08-25 13:50:00
Śląsk II Wrocław pokonał Zagłębie II Lubin 1:0 w meczu 4. kolejki trzecioligowych rozgrywek. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Szymon Krocz.
W pierwszych fragmentach spotkania to gospodarze mieli przewagę. Dobrze wyglądała środkowa formacja wrocławskiego zespołu, w której wyróżniał się Adrian Łyszczarz. Pomocnik był nawet bardzo bliski zdobycia bramki, kiedy zauważył źle ustawionego bramkarza i z ponad 40 metrów próbował go zaskoczyć, jednak przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką. 
 
Goście skupiali się raczej na defensywie, ale od czasu do czasu również próbowali zagrozić bramce WKS-u. Mieli nawet jedną dobrą sytuację, jednak gdy zawodnik Zagłębia wszedł w pole karne, czujny był Dariusz Szczerbal. 
 
Śląsk nieustannie szukał sposobu na rozpracowanie defensywy „Miedziowych”. Wielokrotnie wydawało się, że akcja gospodarzy zakończy się bramką, ale za każdym razem brakowało nieco dokładności. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. 
 
Druga część gry zaczęła się w najlepszy możliwy sposób dla Śląska. Po akcji lewą stroną boiska piłka trafiła do Szymona Krocza, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza lubinian! 
 
Bramka podziałała korzystnie na gospodarzy, którzy walczyli o kolejne trafienia. Bliski podwyższenia wyniku był Sebastian Bergier, jednak jego strzał z narożnika pola karnego nie znalazł drogi do bramki. Miał on też kolejną okazję, gdy po akcji WKS-u lewą stroną boiska otrzymał piłkę piątym metrze, ale i tym razem zabrakło mu skuteczności.

Największym atutem Zagłębia była gra z kontry. W 72. minucie jedną z takich kontr wyprowadził Jakub Sypek, po czym świetnie podał do Bartosza Białka, który w sytuacji sam na sam ze Szczerbalem posłał piłkę obok słupka. Kilka chwil później to Sypek stanął przed szansą na wyrównanie, ale tym razem to jego strzał był niecelny.

W końcówce spotkania Śląsk grali z przewagą jednego zawodnika, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Damian Kasprzak. Gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka znakomitych sytuacji do zdobycia drugiej bramki, ale za każdym razem brakowało im skuteczności.

Ostatecznie wrocławianie dowieźli korzystny wynik do końca. Zwycięstwo oznacza, że WKS pozostaje niepokonany i wciąż jest liderem tabeli. 
 
 
Śląsk II Wrocław – Zagłębie II Lubin 1:0

Bramki:
1:0 – 48’ Krocz
 
Żółte kartki: Soszyński, Pawelec, Celeban

Czerwone kartki: Kasprzak

Śląsk II Wrocław: Szczerbal - Kucharczyk, Celeban, Pawelec, Krocz, Boruń, Szpakowski, Łyszczarz, Kotowicz, Caliński, Bergier oraz Samiec-Talar, Scalet, Buławski, Lewkot.

Zagłębie II Lubin: Bieszczad – Borkowski, Kruk, Kasprzak, Mach, Soszyński, Mazek, Więcek, Białek, Żyra, Chodyna oraz Witsanko, Gołębiowski, Sypek, Czuban.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również