Śląsk Wrocław
1
0
0
0
Lechia Gdańsk
1
0
0
0
Relacja odświeża się automatycznie co 30s
 
Dziękujemy za udział w relacji z meczu przyjaźni. Nastepna już w środę z... meczu przyjaźni. Tym razem w Krakowie, z Wisłą. Do zobaczenia!
93'
Koniec! Wygrywamy 1:0 po złotym golu Flavio Paixao. Wyprzedzamy Lechię w tabeli, wskakujemy na 4. miejsce (jeden mecz mniej ma Wisła) i na tę chwilę wrocławianie kwalifikują się do Ligi Europy.
93'
Teraz już piłka w rękach Pawełka. Śląsk nie może już nie wygrać tego meczu.
93'
Dłuuga, ale zatrzymana przez Flavio, który wybija głową. Na aut.
92'
Faul Grajciara w środku pola. Będzie dłuuga wrzutka w pole karne WKS-u.
92'
Dudu z lewego skrzydła uderza, Budziłek przy lewym słupku broni.
91'
Kontrą 3 na 2 wyszedł Śląsk, ale będący przy piłce Marco stracił ją na pierwszym napotkanym obrońcy. Będzie jednak aut dla Śląska. Piłka ciągle na połowie Lechii.
90'
Sędzia dolicza trzy minuty. Blisko, coraz bliżej...
89'
Teraz z główki próbuje Nazario, ale wyszło mu to dużo gorzej, niż naszemu najlepszemu strzelcowi rodem z Portugalii.
88'
Kolejną szansę do podwyższenia wyniku miał Śląsk. Strzał głową Flavio wybroniony przez Budziłka i ciągle 1:0.
87'
Pich, Hołota, Grajciar, Hołota, Grajciar, Pich i... lechiści przerywają spokojne rozgrywanie piłki wybiciem na aut.
86'
I już wykorzytuje Jerzy Brzęczek ostatnią zmianę. Malbasić za Makuszewskiego.
85'
Mogło być po sprawie! Grajciar sięgnął nogą wysoko zagraną przez Picha piłkę, ale nie skierował jej do bramki z około 8 metrów.
83'
Dobra interwencja Celebana i Pawełek zacznie od bramki. Śląsk udokumentował swoją przewagę w drugiej połowie golem, czego nie potrafili gdańszczanie w pierwszej części gry. Teraz wrocławianie będą robić wszystko, by nie dopuścić do powtórki meczu z Górnikiem.
81'
Po dłużej przerwie bez akcji, tym razem lechiści, za sprawą Colaka, wdarli się w pole karne Śląska. Uderzenie napastnika niecelne.
79'
Vranjes schodzi, Buksa wchodzi. To druga zmiana w drużynie Lechii. Trener Brzęczek jeszcze ma okazję do rotacji.
78'
Dobre dośrodkowanie z lewej strony dotarło w szesnastkę Lechii, a Flavio świetnym wolejem z lewej nogi pokonał Budziłka, zdobywając swoją 16. ligową bramkę w sezonie.
77'
1:0!!! Flavio Paixao strzelcem gola!
75'
Ostre starcie Flavio i Gersona, w którym ucierpiał gracz Lechii. Leży na murawie, Śląsk jednak kontynuuje akcje. Grajciar za długo drybluje i znów Śląsk bez strzału.
75'
Ostre starcie Flavio i Gersona, w którym ucierpiał gracz Lechii. Leży na murawie, Śląsk jednak kontynuuje akcje. Grajciar za długo drybluje i znów Śląsk bez strzału.
73'
Zadziało się i na boisku. Płaskie podanie ze skrzydła od Flavio nie dociera niestety do drugiego z braci Paixao. Minimalnie szybsi obrońcy Lechii.
72'
Na murawie niewiele się dzieje, ale za to nad Wrocławiem strzelają kolorowe fajerwerki. Nie wiemy, z jakiej okazji, ale ładne.
71'
Mateusz Możdżeń w miejsce Daniela Łukasika.
70'
Flavio dośrodkowuje z rożnego, długa piłka z linii obrony w pole karne Lechii, prostopadła piłka od Grajciara - próby są, ale efektu na razie brak.
68'
Ładnie na skrzydle pokazał się Dudu, zagrał w polekarne, ale dośrodkowanie z trudnem wybił przed szesnastkę Budziłek. Tam do piłki dopadł Zieliński i mocnym strzałem posłał piłkę między nogami obrońcy, ale... niestety nie między słupki. Zabrakło około 1,5 metra.
68'
Ładnie na skrzydle pokazał się Dudu, zagrał w polekarne, ale dośrodkowanie z trudnem wybił przed szesnastkę Budziłek. Tam do piłki dopadł Zieliński i mocnym strzałem posłał piłkę między nogami obrońcy, ale... niestety nie między słupki. Zabrakło około 1,5 metra.
66'
Pawełek ząłapł piłke i rozpoczął akcję WKS-u. Akcję, która powinna zakończyć się golem! Sam na sam z Budziłkiem znalazł się Grajciar, ale wdał się w niepotrzebny drybling i zamiast strzału mieliśmy stratę.
65'
Nie.
65'
Faul Danielewicza. Za chwilę Lechia stanie przed szansą na dośrodkowanie w pole karne. Czy tym razem wrzutka przyniesie zagrożenie? Odpowiedź w następnym wpisie.
64'
Teraz wrzucał Grzelczak - z drugiej strony, nie z rzutu rożnego, ale... również bez efektu.
63'
Błąd naciskanego przez Grajciara Janickiego i będzie rzut rożny dla Śląska. Peter wrzuca z kornera, ale bez specjalnego efektu.
63'
Błąd naciskanego przez Grajciara Janickiego i będzie rzut rożny dla Śląska. Peter wrzuca z kornera, ale bez specjalnego efektu.
62'
Grzelczak kopiuje zagranie piętką Flavio sprzed chwili, dzięki czemu Lechia utrzymuje się przy piłce. Utrzymuje się już dłużsża chwilę, ale jak na razie nic z tego nie wynika.
61'
Kolejna zmiana w drużynie WKS-u. Peter Grajciar wchodzi za Mateusza Machaja.
60'
Dośrodkowuje Łukasik, a na drugim słupku zamyka akcję Gerson. Piłka przelatuje jednak wysoko nad poprzeczką naszej bramki.
60'
Zieliński fauluje przy linii końcowej Bruno Nazario. Rzut wolny dla Lechistów.
59'
Do wejścia gotowy również Peter Grajciar.
57'
Fauluje Zieliński Colaka na prawym skrzydle. Krótko rozegrany rzut wolny i wrzuca Nazario wprost w ręce Pawełka.
56'
Będzie zmiana w naszym zespole. Z boiska schodzi Hateley, a w jego miejsce Krzysztof Danielewicz.
53'
Gdańszczanie krótko rozgrywają rzut rożny, a po chwili Łukasik płasko wbija piłkę w "szesnastkę". Błąd techniczny Nazario niweczy jednak okazję dla przyjezdnych. W następnej akcji goście zyskują jednak kolejny korner.
53'
Kolejne ofensywne wejście w pole karne Nazario. Obrońcy Śląska wybijają jednak piłkę na rzut rożny.
51'
Świetna wrzutka Colaka do Vranjesa. Bośniak opanowuje piłkę, chce przełożyć ją sobie na lewą nogę, ale fantastycznie akcję kasuje Mariusz Pawelec! Niezwykle ważna interwencja blondwłosego obrońcy.
48'
Po wrzutce Łukasika sędzia Kwiatkowski dopatrzył się nieczystego zagrania jednego z gdańszczan. Zaczynamy od rzutu wolnego, a konkretnie zaczyna Mariusz Pawełek.
47'
Bruno Nazario próbuje wpaść z lewej strony w pole karne, ale jest powstrzymywany faule. Od wolnego zacznie Łukasik.
46'
Zaczęliśmy - a właściwie gdańszczanie - drugą połowę!
45'
Bez doliczonego czasu gry sędzia Kwiatkowski kończy pierwszą połowę meczu. Do relacji z meczu wracamy za 15 minut!
45'
To mogła być bramka dla Śląska! Świetnie, ambitnie, do samego końca walczy Tom Hateley i na raty podaje w okolice 5. metra do Flavio Paixao. Portugalczyk uderza i.... trafia w poprzeczkę! Ciągle bez goli, lecz w obiciu obramowania bramek 1:1.
43'
Przy próbie interwencji faulowany Mariusz Pawełek. Śląsk zaczyna od rzutu wolnego z własnego pola karnego.
42'
Flavio walczy o piłkę z Grzelczakiem z lewej strony pola karnego Lechii, lecz Portugalczyk w ocenie arbitra przekracza przepisy i mamy rzut wolny dla przyjezdnych.
49'
Kolejna groźna wrzutka Grzelczaka, ale teraz sytuacje wyjaśnia Mariusz Pawelec.
39'
Z głębi pola dośrodkowuje Grzelczak, ale najwyżej w polu karnym mógł się znaleźć tylko Pawełek i to kapitan WKS-u pewnie łapie piłkę w ręce.
38'
Płaskie dośrodkowanie Machaja, mija się z piłką Hateley i na raty wybijają ją gdańszczanie.
37'
Nazario fauluje na prawym skrzydle Flavio. Kolejna okazja do dośrodkowania dla Mateusza Machaja.
36'
Uderza Vranjes, a Mariusz Pawełek przygląda się jak piłka mija jego bramkę. Z naszej perspektywy było blisko, ale wierzymy, że kapitan WKS-u kontrolował tor lotu futbolówki.
35'
Faulowany Makuszewski przed polem karnym Śląska. Rzut wolny z ok. 30 metrów.
34'
Vranjes schodzi z prawego skrzydła i dośrodkowuje w "szesnastkę". Cofa się tam w kierunku środka boiska Colak i niespodziewanie uderza głową. Dobra interwencja Pawełka, który nie przysnął przy próbie napastnika Lechii.
31'
Wpada Dudu z Machajem w pole karne, pozostawiona piłka Brazylijczykowi, a ten dośrodkowuje. Futbolówka odbija się od Janickiego i wychodzi na rzut rożny. Zdenerwowany Paraiba, ale nie było tam na pewno zagrania ręką. Korner wykonany przez Machaja na dalszy słupek, lecz Hołota daje radę tylko musnąć piłkę i od bramki Budziłek.
31'
Śląsk wywalczył aut na połowie Lechii, ale Hateley sfrustrowany brakiem kolegów wokół zmuszony z poczekaniem na jego wykonanie.
30'
Janicki opatrywany poza boiskiem, a na nim kolejne słabe dośrodkowanie Machaja z rzutu wolnego.
29'
Krótkie dośrodkowanie do Colaka, jednak jego strzał zablokowany. Rusza z kontrą Dudu - zatrzymany faulem przez Janickiego. W tym starciu Polak ucierpiał, służby medyczne Lechii już na murawie.
29'
Za chwilę piłka znów powędruje w szesnatstkę Śląska. Korner dla Lechii.
28'
Znowu Lechia z piłką w polu karnym Śląska. Interwencja Hołoty oddala zagrożenie, ale... panowie, przyjaźn przyjaźnią, ale nie wpuszczajcie ich tam tak często.
27'
Śląsk szybko przedostał się na połowę przeciwników, ale tam został zatrzymany. Faulem. Machaj będzie dośrodkowywał. Głęboko i... za głęboko, wprost w ręce Budziłka.
26'
A teraz Makuszewski próbuje. Wracający Machaj blokuje to uderzenie.
25'
Kolejna próba biało-zeilonych. Strzał Janickiego pewnie łapie golkiper WKS-u.
24'
Świetny drybling... Pawełka. Kapitan zachował zimną krew i ograł nacierającego Colaka.
23'
Mocny faul Hateleya w środkowej strefie. Obyło się na szczęście bez kartki.
22'
Dudu naradza się z trenerem Pawłowskim. Oby uknuli jakiś tajny plan na rozmontowanie szczelnej jak na razie defensywy Lechii.
21'
Znów kilka podań na połowie Śląska wymienili goście, jednak ostatnie z nich powędrowało do będącego na pozycji spalonej Colaka.
20'
"Gdańska Lechia!" na trybunach. Przyjaźń kwitnie, a na murawie niewiele się dzieje.
18'
Celeban nie dał się ograć Bruno i tym razem to akcja gdańszczan kończy się równie szybko, jak się zaczęła.
17'
Pierwszy raz zakotłowało się pod bramką Budziłka. Kontrę rozprowadził Pich, ale jego podanie wzdłuż pola karnego nie padło łupem żadnego z wrocławian.
16'
Ładną dwójkową akcję Colaka z Vranjsesem przerywa skutecznym wślizgiem Pawelec.
15'
Grzelczak dobrze przyblokował Marco i nie udało się wywalczyć rzutu rożnego. Znów goście w posiadaniu piłki, ale... fatalne podanie Wojtkowiaka zmienia ten stan rzeczy. Słabszy fragment gry.
14'
Flavio nie przejmuję podania Hołoty i kolejna akcja Śląska spaliłana panewce. Na razie to lechiści są zdecydowanie konkretniejsi w swoich atakach.
13'
W pole karne wpadł Colak, przełożył jednego z obrońców i w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z Pawełkiem. Świetną interwencję kapitan WKS-u powtarza już po chwili, zatrzymując dobitkę.
12'
Po dośrodkowaniu z narożnika boiska główkuje Gerson. Niecelnie.
11'
Mocno kopnął piłkę Vranjes, ale czy był to strzałczy dośrodkowanie - trudno ocenić. Na pewno jednak po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.
10'
Z Barcelony przenosimy się pod pole karne Śląska. Faul Dudu na skrzydle oznacza dobrą okazję dla Vranjesa do wrzutki.
8'
I teraz już dużo lepsze uderzenie gości. Autorem Stojan Vranjes, który po błędzie Zielińskiego strzelił z woleja w poprzeczkę bramki. Można powiedzieć, że Bośniak uderzył w stylu Grzelczaka, specjalisty od pięknych goli. Jednego z nich strzelił nawet samej Barcelonie.
8'
I teraz już dużo lepsze uderzenie gości. Autorem Stojan Vranjes, który po błędzie Zielińskiego strzelił z woleja w poprzeczkę bramki. Można powiedzieć, że Bośniak uderzył w stylu Grzelczaka, specjalisty od pięknych goli. jednego z nich strzelił nawet samej Barcelonie.
6'
Szybka, kombinacyjna akcja Śląska, który dwoma podaniami przedarł się niemal pod pole karne rywali. Niestety, w momencie podania od Machaja, Marco był na spalonym, którego wychwycił arbiter.
5'
Pierwszy strzał w tym meczu już za nami. Nie jest to epokowe wydarzenie, próba Colaka z dystansu przelatuje kilka metrów od bramki Pawełka.
3'
Janicki uprzedził Machaja, ale podanie Wojtkowiaka niecelne i Śląsk znów przy piłce. Znów podanie do Machaja i znów szybszy Janicki, który dokładnie kryję naszego rozgrywającego.
2'
Colak atakuje prawym skrzydłem, ale przytomne ustawienie Dudu skutecznie przeszkadza gdańszczanom w rozwinięciu akcji.
1'
Pierwszy gwizdek sędziego Kwiatkowskiego i zaczynamy starcie przyjaźni! Do boju WKS!
 
Piłkarze pojawiają się na boisku, z głośników słychać hymn WKS-u. Sędzia gwizdkiem daje znak do przywitania obydwu zespołów. Lechia Gdańsk zagra dziś w białych strojach, a Śląsk w tradycyjnych całkowicie zielonych kompletach.
 
Spiker skończył odczytywać składy, a na telebimie pojawią się niedługo słowa do hymnu Śląska Wrocław. Za chwilę na murawie pojawią się piłkarze.
 
Na ławce WKS-u dziś: Abramowicz, Danielewicz, Angielski, Lacny, Ciolaku, B. Machaj, Grajciar.
 
Skład Śląska Wrocław: Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu - Hateley, Hołota - Pich, M. Machaj, F. Paixao - M. Paixao.
 
Ławka rezerwowych Lechii: Bąk, Gomes, Kazlauskas, Pietrowski, Buksa, Malbasić, Możdżeń
 
Zaczynamy od składu drużyny gości, czyli Lechii Gdańsk: Budziłek - Janicki, Guimaraes, Bruno Nazairo, Wojtkowiak, Borysiuk, Łukasik, Vranjes, Makuszewski, Grzelczak, Colak.
 
Witamy z Wrocławia! Dziś mecz przyjaźni Śląska z Lechią, ważny przystanek na drodze którejś z drużyn (a może obu?) do europejskich pucharów.
Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław