Zawisza Bydgoszcz
0
0
0
0
Śląsk Wrocław
0
0
0
0
Relacja odświeża się automatycznie co 30s
90'
Paweł Raczkowski kończy zawody. Remisujemy z Zawiszą Bydgoszcz 0:0, a to oznacza, że losy awansu rozstrzygną się 16 grudnia. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na stronę główną - znajdziecie na niej pomeczowe materiały.
90'
Ależ okazja Śląska. Dośrodkowanie Grajciara z kornera próbuje uderzeniem głową wykończyć Kiełb. Piłka minimalnie obok bramki!
90'
Arbiter przedłuża mecz o 120 sekund.
90'
Grajciar próbuje dośrodkowywać z prawej strony. Dwukrtonie. Zyskujemy najpierw aut, a później rzut rożny.
88'
Dobra okazja gospodarzy. Po ładnym rozegraniu zza pola karnego uderza Alaverdashvili. Na szczęście dla nas - wyjątkowo niecelnie.
86'
Sam Patejuk stara się dośrodkować z rzutu wolnego... "stara" to najlepsze określenie, bo próba jest fatalna.
86'
Pawelec fauluje Patejuka na lewym skrzydle. Na szczęście teraz bez kartki dla gracza Śląska.
84'
Kolejny strzał na bramkę Węglarza, ale nadal golkiper Zawiszy bez błędu.
83'
Na murawie pojawia się były piłkarz Śląska Sylwester Patejuk, który zmienia Łukowskiego.
83'
Kiełb wpada w pole karne bydgoszczan i oddaje strzał z ostrego kąta. Radzi sobie z tą próbą Węglarz, a po chwili asekurują go obrońcy i oddalają zagrożenie.
82'
Fauluje Pawelec przeciwnika na naszej połowie i obrońca WKS-u ogląda żółtą kartkę.
80'
Z dośrodkowaniem z kornera radzą sobie nasi obrońcy i ruszamy z kontrą. Kiełb przegrywa jednak pojedynek na prawym skrzydle i kontra się kończy.
79'
Zawisza zyskuje rzut rożny po interwencji Kokoszki.
77'
Jest awizowana zmiana. Grajciar wchodzi za Gecova. Dodatkowo boiska opuszcza Dankowski, a za niego zagra teraz Zieliński.
75'
Grajciar przywołany do ławki rezerwowych. Czyżby kolejna zmiana w Śląsku?
74'
Atakuje Zawisza. Panayotov pada przed i w polu karnym, ale gwizdek arbitra Raczkowskiego milczy i piłka ląduje w rękach Pawełka.
71'
Dankowski goni za piłką na lewym skrzydle i ostatkiem sił płasko dośrodkowuje w pole karne. Za lekko jednak, a piłka dodatkowo traci impet po interwencji obrońcy. Radzą sobie gospodarze z naszą akcją.
69'
Śląsk przyspiesza. Teraz po ładnym rozegraniu z linii pola karnego uderza Hołota. Próba jednak przelatuje nad i obok bramki gospodarzy.
68'
Stuprocentowa okazja Gecova, który przejmuje piłkę po błędzie obrońców i jest sam na sam z Węglarzem. Czech fatalnie uderza wprost w bramkarza Zawiszy.
67'
Danielewicz z rzutu wolnego wprost na głowę Hołoty. Broni Węglarz, dobija Kiełb, a piłka ląduje w siatce! Goooool! A jednak gola nie ma. "Hołek" w chwili dośrodkowania był na spalonym.
66'
I też zmiana w Śląsku. Kiełb wchodzi na murawę za Bartkowiaka.
66'
Faulowany Flavio ok. 30 metrów od bramki Zawiszy.
65'
Szykuje się zmiana w Śląsku. Do wejścia gotowy jest Jacek Kiełb.
64'
Dankowski na lewym skrzydle krótko do Ostrowskiego, a ten dośrodkowuje. Przeciągnięta piłka przelatuje nad bramką i od niej wznawia grę Węglarz.
63'
Zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi z boiska Lewicki, a jego miejsce zajmuje Arkadiusz Gajewski.
62'
Znowu z dystansu uderza Dankowski. Znowu celnie i znowu broni Węglarz.
61'
Kontrę Zawiszy stopuje Celeban... a jednak piłka zostaje na boisku i sam na sam z Pawełkiem jest Łukowski. Zawodnik bydgoszczan dostrzega, że nasz bramkarz jest daleko od linii i próbuje uderzać z dystansu, wraca jednak na swoje miejsce Pawełek i pewnie broni.
59'
Dankowski po skosie od bramki, zza "szzesnastki". Pomocnik Śląska ma trochę wolnego miejsca i decyduje się na uderzenie prostym podbiciem. Łapie jednak piłkę w rękawice Węglarz.
56'
Dużo niedokładności w obydwu drużynach, co sprawia, że piłka szybko zmienia właściciela, ale brak na boisku ładu i składu.
54'
Faulowany Bartkowiak około 40 metrów od bramki Zawiszy.
54'
Flavio urywa się prawym skrzydłem, wpada w pole karne i próbuje wycofać do Gecova na 11. metr. Bez zacięcia jednak Czech i piłka trafia pod nogi obrońców z Bydgoszczy.
52'
Trochę przypadkowo, ale Lewicki świetnie podaje na wolne pole do Alaverdashviliego. Gruzin jest sam na sam z Pawełkiem, ale pod dość ostrym kątem. Oddaje strzał, lecz po świetnej interwencji naszego kapitana gospodarze zyskują jedynie rzut rożny. Po tym stałym fragmencie kolejna pewna interwencja Pawełka w wyskoku zapewnia nam chwile spokoju w dfensywie.
51'
Celeban traci piłkę w niebezpiecznym sektorze prawego skrzydła i szansę na dośrodkowanie ma stamtąd Alaverdashvili. Na szczęście wrzutkę wybijają nasi pozostali obrońcy.
50'
Długa piłka do Flavio, ale Portugalczyk nie daje rady opanować piłki w polu karnym gospodarzy.
48'
Ostrowski przejmuje świetnie piłkę i podaje do Bartkowiaka. Młody pomocnik jest jednak bezradny wobec sześciu otaczających go obrońców Zawiszy.
47'
Na dobry początek Bartkowiak złapany na spalonym.
46'
Od środka Gecov i Bartkowiak - zaczynamy drugą połowę meczu. Do boju WKS!
 
Panayotov zmienia Macieja Konę.
 
Piłkarze obydwu zespołów pojawiają się na murawie. Wydaje się, że drugą połowę gospodarze rozpoczną z jedną zmianą. Gotowy do gry jest Vasil Panayotov.
45'
Bez zbędnego przedłużania Paweł Raczkowski kończy pierwszą część meczu. Śląsk remisuje z bydgoskim Zawiszą 0:0. Do relacji wracamy za ok 15 minut.
43'
Smektała ma dużo miejsca na prawym skrzydle, chyba nawet sam nie spodziewał się takiego stanu rzeczy. Jego dośrodkowanie jest już jednak bardzo niecelne.
41'
Dośrodkowanie Danielewicza z rzutu wolnego wybijają gospodarze. Podobnie dzieje się z poprawką Pawelca. Utrzymujemy się jednak przy piłce, a po dośrodkowaniu Dankowskiego nie trafia czysto w piłkę uderzający wolejem Flavio.
40'
Ciechanowski kosi jak zboże ogrywającego go Pawelca. Żółta kartka dla zawodnika z Bydgoszczy.
39'
Za mało zdecydowanie atakują piłkę nasi gracze po dośrodkowaniu Danielewicza z kornera. Futbolówkę przejmują gospodarze, ale szybko ją tracą po błędzie technicznym.
38'
Bartkowiak w sporym zamieszaniu w "Szesnastce" Zawiszy wywalczył rzut rożny.
36'
Najlepsza jak na razie okazja Śląska do objęcia prowadzenia Bartkowiak z prawej strony pola karnego zagrywa wzdłuż linii bramkowej, a tam o piłkę walczy Flavio. Portugalczyk nie trafia jednak czysto, futbolówkę odbijają obrońcy gospodarzy i walczy o nią w powietrzu jeszcze Dankowski. Niestety nieskutecznie i Zawisza oddala zagrożenie spod własnej bramki.
34'
Ładnym piruetem Alaverdashvili uwalnia się spod krycia naszych obrońców, ale Gruzin "podpalił" się udaną sztuczką na tyle, że strzał w jego wykonaniu był już niezwykle mizerny.
31'
Dobra interwencja Ostrowskiego w narożniku boiska stopuje akcję Zawiszy i sprawia, że grę od bramki wznawia Mariusz Pawełek.
28'
Danielewicz dośrodkowuje w pole karne, ale mimo problemów radzą sobie obrońcy gospodarzy wybijając piłkę w aut. Zyskujemy wrzut z autu, po którym okazji do dośrodkowania szuka Dankowski. Oj, bardzo nieudana próba i Węglarz wznawia z pola karnego.
27'
Teraz, już ok 35 metrów od bramki Zawiszy, faulowany Flavio. Kolejny stały fragment dla WKS-u.
26'
Hołota w pobliżu środka boiska zahaczony przez Łukowskiego. Rzut wolny dla Śląska.
22'
Danielewicz dośrodkowuje w pole karne, ale łapie piłkę w rękawice Damian Węglarz.
21'
Bartkowiak ładnie podaje na lewą stronę do wbiegającego w pole karne Dankowskiego. "Danek" na raty wywalczył rzut rożny.
18'
Po błędzie Hołoty na przebój próbuje ruszyć Jakub Łukowski. "Hołek" wraca jednak do defensywy i naprawia swoją nieporadność skutecznym nabiciem rywala i wywalczeniem autu bramkowego.
16'
Łukowski uderza bezpośrednio ze stałego fragmentu gry. Jego próbie brakuje i precyzji, i siły. Od bramki zaczyna więc Mariusz Pawełek.
15'
Hołota fauluje Alaverdashviliego ok 30 metrów od bramki Śląska. Rzut wolny dla gospodarzy.
12'
Bartkowiak ładnie przyjmuje podanie od Gecova i uwalnia się od pilnujących go pod polem karnym obrońców. Młody pomocnik oddaje uderzenie zza "szesnastki", ale jest ono bardzo niecelne. Brawa jednak za odważną decyzję.
11'
Seria wrzutów z autu Zawiszy na wysokości naszego pola karnego. W końcu z dośrodkowaniem gospodarzy do spółki radzą sobie Celeban i Kokoszka. Odzyskujemy posiadanie piłki.
8'
Ładna akcja Śląska. W dużym gąszczu Danielewicz odnajduje Dankowskiego, ale "Danek" gubi się w dryblingu i tracimy piłkę w polu karnym bydgoszczan. Po kilkunastu sekundach Dankowski tym razem dośrodkowuje, ale nieczysto w futbolówkę trafia Bartkowiak. Śląsk zarysowuje swoją przewagę nad pierwszoligowym rywalem.
7'
Na spalonym złapany Lewicki.
6'
Długa prostopadła piłka od Celebana do łamiącego akcję do środka Dankowskiego. Węglarz szybszy jednak od naszego młodego gracza i łapie piłkę na linii pola karnego.
5'
Dankowski walczy na lewym skrzydle w pobliżu pola karnego Zawiszy, ale ucieka mu piłka i od bramki zaczyna Węglarz.
3'
Dankowski ładnie rozporowadza akcję na prawe skrzydło, gdzie Flavio wypuszcza podłączającego się Pawelca. Płaska wrzutka w pole karne Zawiszy, ale Flavio zdołał tylko dotknąć piłki, która znacząco mija bramkę gospodarzy.
2'
W ataku gospodarze, ale niezrozumiałą decyzję podejmuje Maciej Koma, który ani podawał, ani strzelał. W efekcie Pawełek zaczyna od autu bramkowego.
1'
Sędzia Paweł Raczkowski gwiżdże po raz pierwszy i zaczynamy! Do boju WKS! Od środka piłkarze Zawiszy!
 
Następuje przywitanie kapitanów i losowanie stron. Zaczynamy już dosłownie za momencik!
 
Piłkarze obydwu drużyn wychodzą na murawę. Śląsk zagra w białych strojach, a bydgoski Zawisza w tradycyjnych niebiesko-czarnych trykotach.
 
Sędzią dzisiejszego meczu będzie Paweł Raczkowski z Warszawy, którego na liniach wspomagać będą Michał Obukowicz i Michał Pierściński.
 
Ławka rezerwowych Zawiszy: Sapela - Cywiński, Panayotov, Igumanović, Gajewski, Mazalon, Patejuk
 
Gospodarze rozpoczną spotkanie w następującym zestawieniu osobowym: Węglarz - Alaverdashvili, Drygas, Banović, Ciechanowski, Kamiński, Kona, Lewicki, Stawarczyk, Smektała, Łukowski.
 
Ławka rezerwowych WKS-u: Wrąbel - Biliński, Grajciar, Hateley, Dudu Paraiba, Zieliński, Kiełb
 
Tadeusz Pawłowski posyła dziś od pierwszej minuty takich oto piłkarzy: Śląsk Wrocław: Pawełek - Celeban, Kokoszka, Pawelec, Dankowski - Danielewicz, Gecov, Hołota - Flavio, Bartkowiak, Ostrowski.
 
Znamy składy, w jakich wystąpią obydwie drużyny. Tradycyjnie zaczniemy od zespołu gości - dziś Śląska Wrocław.
 
Dobry wieczór z Bydgoszczy. Witamy Was ze Stadionu Zawiszy, na którym już za 10 minut Śląsk Wrocław rozpocznie swój pierwszy pojedynek o awans do półfinału Pucharu Polski. Wszyscy liczymy, że już dziś Trójkolorowi postawią pierwszy ważny krok w kierunku finału na Stadionie Narodowym!
Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław