Wydarzenia

5. Kibicowski Konkurs Literacki dla fanów WKS-u

2015-06-24 13:00:00
Przed kilkoma dniami Śląsk Wrocław poznał rywala w I rundzie eliminacji Ligi Europy. Mecz ze słoweńskim NK Celje, który zostanie rozegrany we Wrocławiu 2 lipca, będzie dla zawodników trenera Pawłowskiego pierwszym wyzwaniem w nowym sezonie. Trwająca przerwa w rozgrywkach piłkarskich to znakomity moment na uporządkowanie sportowych i kibicowskich wspomnień z poprzednich rozgrywek i udział w 5. edycji Kibicowskiego Konkursu Literackiego.

Dla przypomnienia, w sezonie 2014/15 Śląsk rozegrał 41 meczów, w których 17 razy zwyciężał, 15 remisował i zaznał 9 porażek. Najlepszym strzelcem zielono-biało-czerwonych był portugalski skrzydłowy Flavio Paixao, który trafił do siatki rywali 19 razy w oficjalnych meczach. Śląsk pozostawał niepokonany od marca 2014 roku, a Twierdza Wrocław została zdobyta po niemal roku przez Jagiellonię. Rywalizacja z Legią w lidze i Pucharze Polski była jedną z najbardziej emocjonujących „piłkarskich wojen”. Ostateczny bilans Śląska z poprzednich rozgrywek to ćwierćfinał Pucharu Polski i 4. miejsce w Ekstraklasie, które zagwarantowało udział w rozgrywkach międzynarodowych.

 

Czy wynik Śląska to sukces, czy może jednak rozczarowanie? Kibice WKS-u mogą podzielić się swoimi opiniami biorąc udział w Kibicowskim Konkursie Literackim. Wystarczy napisać tekst, który będzie relacją ze stadionu, wspomnieniem wyjazdu, oprawy, podsumowaniem rundy czy też oceną postawy któregoś z piłkarzy. Inspiracji jest wiele, najważniejsze żeby treść była związana ze Śląskiem Wrocław w sezonie 2014/15.

 

Nagrody dla zwycięzcy konkursu:

1. Publikacja tekstu w albumie „To MY, kibice Śląska 2015”

2. Piłka z autografami piłkarzy WKS Śląsk Wrocław

 

Regulamin konkursu:

1. Jedna osoba może nadesłać dowolną ilość tekstów

2. Teksty muszą być zapisane w jednym z formatów: .doc, .odt, .txt

3. Tematyka tekstów musi być związana z sezonem 2014/15 w wykonaniu WKS Śląska Wrocław

4. Objętość tekstu nie może przekroczyć 8 000 znaków ze spacjami

5. Teksty należy przesyłać na adres e-mail: wroclaw@kibice-razem.pl z tytułem wiadomości „Kibicowski Konkurs Literacki”

6. Termin nadsyłania tekstów: niedziela 5 lipca 2015 r.

7. Ogłoszenie wyników: środa 8 lipca 2015 r.

 

Autor: Kibice Razem Wrocław, Fot. Kibice Razem Wrocław

Zobacz również