Wydarzenia

8. raz uczyliśmy dopingu!

2014-09-28 12:30:00
Za nami mecz z Górnikiem Łęczna, w którym Śląsk w ostatnich sekundach zapewnił sobie niezwykle ważne 3 punkty. Za nami również 8. edycja akcji „Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu”. Jak zwykle, po wizycie młodych fanów WKS-u, jest się czym chwalić!

Blisko 5 tysięcy młodych kibiców Śląska Wrocław pojawiło się w piątek na stadionie przy okazji meczu zielono-biało-czerwonych z Górnikiem Łęczna. Nieletni fani WKS-u oglądali spotkanie z trybuny D, na którą dostali zaproszenia ze względu na akcję „Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu”. Ich wsparcie okazało się bezcenne! Przez pełne 90 minut młodzi kibice dopingowali drużynę Tadeusza Pawłowskiego, łącząc swoje śpiewy ze starszymi kolegami z przeciwnej strony stadionu, a Śląsk niesiony ich wsparciem zwyciężył 2:1 strzelając gola w doliczonym czasie gry!


Dzieci na stadionie 

- Świetnie niósł nas doping z trybun. Razem wygraliśmy ten mecz. Bardzo pomógł nam też doping dzieci, których tak dużo dziś przyszło. W końcu strzeliliśmy dwa gole na tę bramkę, za którą siedziały - słusznie po ostatnim gwizdku zauważył Robert Pich!


Dzieci na stadionie Śląsk Wrocław

 

Była to już 8. odsłona akcji „Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu”. W poprzednich edycjach naszej inicjatywy na trybunach Stadionu Wrocław zasiadło łącznie ponad 40 tysięcy dzieci, które zostały zaproszone przez Śląsk. Zorganizowane grupy najmłodszych fanów zielono-biało-czerwonych uczestniczyły w meczach z Arką Gdynia (ćwierćfinał Pucharu Polski 2011/12), GKS-em Bełchatów (1/8 finału Pucharu Polski 2012/13), Flotą Świnoujście (ćwierćfinał Pucharu Polski 2012/13), Wisłą Kraków (półfinał Pucharu Polski 2012/13), Jagiellonią Białystok (1/8 finału Pucharu Polski), Lechią Gdańsk (30. kolejka ekstraklasy 2013/14) oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała (34. kolejka ekstraklasy 2013/14).

 
Śląsk Wrocław dzieci na stadionie

Młodym fanom Śląska Wrocław serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnych odsłonach akcji „Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu”. Wasz doping na spotkaniu z Górnikiem Łęczna był naprawdę fantastyczny!

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Paweł Kot

Zobacz również