Wydarzenia

9. odsłona akcji "Dzieci na stadionie"

2014-10-05 18:00:00
Już po raz dziewiąty w historii Śląsk Wrocław zaprasza najmłodszych kibiców na akcję „Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu”. Tym razem młodzi fani WKS-u mają szansę obejrzeć mecz 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym zielono-biało-czerwoni zmierzą się z Piastem Gliwice.

Rozpoczynamy zapisy do 9. odsłony akcji „Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu”. W poprzednich edycjach naszej inicjatywy na trybunach Stadionu Wrocław zasiadło łącznie ponad 45 tysięcy dzieci, które zostały zaproszone przez Śląsk. Zorganizowane grupy najmłodszych fanów zielono-biało-czerwonych uczestniczyły w meczach z Arką Gdynia (ćwierćfinał Pucharu Polski 2011/12), GKS-em Bełchatów (1/8 finału Pucharu Polski 2012/13), Flotą Świnoujście (ćwierćfinał Pucharu Polski 2012/13), Wisłą Kraków (półfinał Pucharu Polski 2012/13), Jagiellonią Białystok (1/8 finału Pucharu Polski), Lechią Gdańsk (30. kolejka ekstraklasy 2013/14), Podbeskidziem Bielsko-Biała (34. kolejka ekstraklasy 2013/14) oraz Górnikiem Łęczna (10. kolejka bieżącego sezonu).

 

Każdy z wymienionych meczów dostarczył młodym kibicom wiele radości, a ich obecność fantastycznie wspierała piłkarzy Śląska Wrocław. Zielono-biało-czerwoni wygrali siedem spotkań, jedno z nich zremisowali i ponieśli zaledwie jedną porażkę w czasie, gdy z trybun Stadionu Wrocław wspierali ich uczestnicy akcji „Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu”. Fantastycznie mówił o tym Robert Pich po meczu z Górnikiem Łęczna. - Świetnie niósł nas doping z trybun. Razem wygraliśmy ten mecz. Bardzo pomógł nam też doping dzieci, których tak dużo dziś przyszło. W końcu strzeliliśmy dwa gole na tę bramkę, za którą siedziały - zaznaczał słowacki skrzydłowy.

 

W ramach akcji „Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu” zapewniamy bezpłatne bilety dla dzieci ze szkół, klubów sportowych i placówek wychowawczych oraz dla ich opiekunów i rodziców (dwoje opiekunów na piętnaścioro dzieci), opiekę wolontariuszy podczas meczu, naukę kulturalnego dopingu wraz z kibicami Śląska, darmowy parking dla autobusów oraz atrakcyjne konkursy z nagrodami. 

 

Wśród wszystkich zgłoszonych grup na mecz z Piastem, które będą liczyły 40 lub więcej dzieci wyłonimy tą, która będzie miała możliwość wyprowadzenia piłkarzy na meczu z Lechem Poznań. Dodatkowo, do trzech najliczniejszych grup na to spotkanie przyjedzie 3 piłkarzy Śląska na wizytę w szkole. Dla organizatora największej dziecięcej ekipy na mecz z Piastem przewidzieliśmy także miejsce na "Kanapie Kibica", a  wśród wszystkich zgłoszonych grup wyłonimy 10, które otrzymają zaproszenia na seanse do Akademii Filmowej Multikina.

 

Akcja „Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu” kierowana jest do dzieci z rocznika 1998 oraz młodszych. Na zgłoszenia od szkół, placówek opiekuńczych, klubów itp. czekamy do 16 października (czwartek) do godziny 20:00. By zobaczyć na żywo zespół Śląska Wrocław, wystarczy wysłać na adres wks@slaskwroclaw.pl listę, zawierającą imię, nazwisko i numer PESEL osób, które mają pojawić się na stadionie. Nie ma limitu zgłoszeń! Akcja dotyczy grup zorganizowanych - minimum 15 dzieci. Na każde 15 dzieci dwoje opiekunów za darmo.

 

Mecz Śląska Wrocław z Piastem Gliwice odbędzie się w sobotę, 18 października, o godzinie 15:30. Do zobaczenia na Stadionie Wrocław!

 

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również