Wydarzenia

Będzie Musiał sędziować

2022-08-25 17:00:00
Znamy już arbitra niedzielnego spotkania 7. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym to Śląsk Wrocław zmierzy się na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa. Spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Musiał.
Po dwóch domowych remisach z rzędu kibice z utęsknieniem czekają na zwycięstwo Wojskowych we Wrocławiu. Przeciwnik co prawda z wysokiej półki, jednak Śląsk na starcie obecnego sezonu radzi sobie z takimi bardzo sprawnie. Wystarczy przypomnieć wyjazdowe zwycięstwo z Lechem i wygraną z Pogonią na Tarczyński Arenie.

Mecz z Rakowem poprowadzi Tomasz Musiał, którego pamiętamy właśnie z meczu z Portowcami w drugiej kolejce sezonu. Doświadczony sędzia upominał w tym meczu tylko piłkarzy ze Szczecina, cztery razy pokazując im żółty kartonik. Śląsk grał w tym meczu czysto i nie naraził się krakowskiemu arbitrowi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Wojskowych i jest to do tej pory ich jedyne domowe zwycięstwo. We Wrocławiu wszyscy liczą, że w niedzielnym meczu nie tylko sędzia będzie ten sam, ale również i wynik.

Tomasz Musiał nie miał jeszcze okazji "gwizdać" meczu z udziałem Rakowa, za to w poprzednim sezonie robił to trzy razy. W dwóch przypadkach górą byli Częstochowianie, a raz ich przeciwnicy.

W poprzednim sezonie 41-letni arbiter należał do czołówki sędziów pod względem liczby przyznanych rzutów karnych. W 21 prowadzonych spotkaniach, aż 9 razy wskazał na jedenasty metr. Co ciekawe dwa z tych karnych były podyktowane dla Śląska Wrocław, a żaden nie został przyznany przeciwko.

Pełna obsada sędziowska niedzielnego meczu Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa:
Sędzia Główny - Tomasz Musiał
Sędzia Asystent 1 - Sebastian Mucha
Sędzia Asystent 2 - Jakub Ślusarski
Sędzia techniczny - Marcin Kochanek
VAR - Paweł Raczkowski
AVAR - Radosław Siejka
Autor: Piotr Paluszek, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław