Wydarzenia

Borys: Cieszę się z debiutu

2022-05-22 15:20:00
- Bardzo mnie cieszy, że mogłem zadebiutować w Śląsku Wrocław. Chciałbym być z pierwszym zespołem i przygotowywać się z nim do kolejnego sezonu. Będę dalej pracować i zrobię wszystko, żeby tak było - mówił po meczu z Górnikiem Zabrze Karol Borys. Pomocnik zaliczył w sobotę swój debiut w seniorskiej piłce.
W meczu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze (3:4) pierwszy występ w seniorskim zespole Śląska Wrocław zaliczył 15-letni Karol Borys. Pomocnik, który ma na swoim koncie kilka występów i bramek w reprezentacji Polski U16, pojawił się na murawie w 73. minucie i stał się tym samym najmłodszym debiutantem w historii WKS-u. 

Karol Borys: Przy wejściu na boisko towarzyszyła mi ogromna ekscytacja. Na stadionie pojawiło się dużo kibiców i bardzo mnie to cieszy, że mogłem zadebiutować w Śląsku Wrocław. Będę dalej pracować, by móc już na stałe grać w pierwszym zespole. Myślę, że nie czułem stresu wchodząc do gry. Piłka nożna to sport, który bardzo kocham i jeżeli robię to dobrze, to wtedy ze mnie on schodzi. Dziś w ogóle go nie czułem.

Słyszałem kibiców skandujących moje imię i nazwisko. Bardzo mnie to podniosło, a jednocześnie napędza do dalszej pracy. Bardzo chciałbym być z pierwszym zespołem i przygotowywać się z nim do kolejnego sezonu. Będę dalej trenować i zrobię wszystko, żeby tak było.
Autor: Krzysztof Dziadek, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również