Wydarzenia

Burta: Pozytywny prognostyk

2022-09-11 19:30:00
Śląsk II Wrocław w meczu 10. kolejki eWinner 2.ligi zwyciężył 1:0 z Pogonią Siedlce po bramce w samej końcówce spotkania. Po meczu porozmawialiśmy z Józefem Burtą, który zachował czyste konto - pierwsze w bieżących rozgrywkach.
Józef Burta: Oceniam ten mecz pozytywnie, czyste konto cieszy, a na to musiał zapracować cały zespół wspólną, dobrą grą w defensywie. Jest też to pozytywny prognostyk na kolejne mecze, że zmierzamy w kierunku, aby tracić tych bramek jak najmniej i wrócić do tego grania na zero z tyłu, tak jak to miało miejsce na początku poprzedniego sezonu. Wtedy mieliśmy serię bez straconej bramki, musimy do tego dążyć.

Mieliśmy dobrze przeanalizowanego przeciwnika, był on bardzo groźny z kontry, szukający długich zagrań za linię obrony, gdzie w meczu z Kaliszem mieliśmy z tym duży problem. To jednak nam się udało wyeliminować, cała linia obrony bardzo dobrze reagowała na te podania. Pogoń też próbowała tworzyć zagrożenie ze skrzydeł, szukała dośrodkowań, ale rozpracowaliśmy ich na analizie i nas niczym nie zaskoczyli.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław