Wydarzenia

Celeban: Będziemy gryźć trawę – za Śląsk i dla kibiców!

2017-05-11 11:00:00
- Czarny scenariusz nawet nie przychodzi mi do głowy, nie chce wypowiadać tego słowa – mówi Piotr Celeban na łamach Gazety Wrocławskiej.
- Potrzebujemy wsparcia kibiców, bo jesteśmy jedną wielką rodziną. Czasami są różne nieporozumienia, ale w obliczu wyzwania, trzeba skupić się na najbliższym meczu - mówi kapitan Śląska Jakubowi Guderowi przed meczem z Ruchem Chorzów (sobota, godz. 18, Stadion Wrocław).
 
Prezentujemy fragment wywiadu. Całość na stronie internetowej Gazety Wrocławskiej
 
Jakub Guder: Trudniej się walczy o mistrzostwo Polski, czy o utrzymanie?

Piotr Celeban: Zdecydowanie trudniej jest walczyć o utrzymanie. To inny rodzaj presji – mistrzostwo można zdobyć grając na luzie, a tu cały czas w myślach powraca spadek. Wszystko jest jednak do zrobienia. Dla mnie to nie jest żadna presja, bo presję to ja miałem w Rumunii ze strony właściciela, a tu po prostu trzeba walczyć. Opaska kapitańska w takich momentach bardziej ciąży?

Jakub Guder: Czujesz większą odpowiedzialność? Bycie kapitanem w Śląsku Wrocław to nobilitacja.

Piotr Celeban: Jakby nie patrzeć Darek Sztylka czy Sebastian Mila to ważne postacie dla tego klubu. To odpowiedzialność, ale lubię ją. Uwielbiam grać i nakręcać się, a kapitańska opaska to dla mnie coś szczególnego. W takim momencie trzeba dużo rozmawiać z zawodnikami, pomagać obcokrajowcom. Ten obowiązek sprawia mi przyjemność. Lubię to robić.

 

Całość: Celeban: Jestem pewny, że się utrzymamy WYWIAD

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław