Wydarzenia

Charytatywne #Śląskowegranie przy Oporowskiej

2019-05-21 11:00:00
Kibice, piłkarze i pracownicy Śląska znów spotkali się na legendarnym stadionie przy ul. Oporowskiej i zagrali charytatywny mecz. Celem - pomoc Wiktorii Gaguckiej, małej fanki WKS-u.
"Zagrać na Oporowskiej" dla kibiców Śląska Wrocław znaczy więcej niż niektórym mogłoby się wydawać. To na tym stadionie wrocławska drużyna rozegrała najwięcej spotkań, świętowała sukcesy, przeżywała gorycz porażek. Tu bije serce Śląska. I to właśnie tutaj spotkaliśmy się na kolejnym charytatywnym meczu, ochrzczonym nazwą #śląskowegranie. By w nim zagrać należało wpłacić datek na zbiórkę pieniędzy dla Wiktorii Gaguckiej. Stan zdrowia dziewczynki ostatnio się pogorszył i konieczny jest zakup respiratora.
 
Na wezwanie o pomoc odpowiedziało wielu kibiców WKS-u, z których blisko 40 miało okazję wybiec na boisko przy Oporowskiej. Ramię w ramię z nimi walczyli aktualni piłkarze Śląska - Piotr Celeban, Mariusz Pawelec i Jakub Wrąbel, były zawodnik, a obecnie trener w Akademii - Krzysztof Ostrowski oraz prezes zarządu - Piotr Waśniewski. Na murawie pojawił się również Maciej Zieliński, koszykarska legenda i wielki kibic zielono-biało-czerwonych. Zza linii bocznej kibicował z kolei m.in. Michał Chrapek, pomocnik w drużynie Trójkolorowych. Obowiązki spikera pełnił Andrzej Gliniak, którego głos można usłyszeć podczas meczów na Stadionie Wrocław. 
 
Zespoły zostały podzielone na dwie drużyny ("Zieloni" dowodzeni przez Mariusza Pawelca oraz "Biali" Piotra Celebana), każdy otrzymał strój meczowy, a spotkanie zostało poprowadzone przez trójkę sędziowską. Ostatecznie po 90 minutach ciekawej walki lepsza okazała się drużyna "Zielonych", wygrywając 3:1. Nie wynik był jednak tego dnia najważniejszy, ale pomoc Wiktorii. Brawa i podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, którzy po meczu zostali zaproszeni na darmowy poczęstunek do restauracji Yankęs, mieszczącej się tuż obok siedziby klubu. Serdecznie dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do tego wyjątkowego wydarzenia. Szczególne słowa uznania dla Szymona Mikołajczaka, asystenta kierownika I drużyny Śląska, za wzorową organizację spotkania.


"Zieloni" Mariusza Pawelca "Biali" Piotra Celebana

Nie kończymy jednak pomocy dla Wiki! Do wymaganej kwoty wciąż brakuje kilkunastu tysięcy złotych. Po spotkaniu Mariusz Pawelec zebrał podpisy od zwycięskiej drużyny na swojej koszulce meczowej i przekazał ją na licytację. Pomóc będzie można również licytując buty piłkarskie Michała Chrapka z autografem. 

Bardzo zachęcamy do wpłacania pieniędzy na ten szczytny cel. Więcej informacji o Wiktorii oraz możliwość wsparcia zbiórki można znaleźć TUTAJ.

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również