Wydarzenia

CLJ: Trzecia wygrana z rzędu!

2016-09-24 14:10:00
Juniorzy starsi Śląska 1:0 pokonali przy Oporowskiej Miedź Legnica, odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów.
- Mieliśmy bardzo dobrze rozpracowanego rywala. Oglądałem ostatnie mecze Miedzi i nie zaskoczyli nas dzisiaj - mówił już po spotkaniu Tomasz Horwat, trener Śląska. To było widać. WKS miał przewagę w posiadaniu piłki i częsciej dochodził do sytuacji strzeleckich od pierwszych minut, jednak w pierwszej połowie nie zdołał tego udokumentować bramką.

Po zmianie stron gospodarze przycisnęli jednak jeszcze mocniej, co poskutkowało błędem rywali. Rzut karny sprokurował bramkarz Miedzi, a jedenastkę na gola zamienił Bergier. Dla Sebastiana było to już 8. trafienie w bieżących rozgrywkach, co wysunęło go na prowadzenie w klasyfikacji strzelców! Po 3 gole mają Izydorczyk i Czerwiński.

4:0 z Gryfem Słupsk, 3:0 z Piastem Gliwice i 1:0 z Miedzią Legnica - komplet punktów, osiem bramek zdobytych, zero straconych - tak przedstawiają się ostatnie wyniki juniorów Śląska. Drużyna Tomasza Horwata po niemrawym początku sezonu wyraźnie się rozpędza! Awansowała już na 7. miejce w tabeli.

Szansa na kolejny komplet oczek 9 października. O godz. 11 przy Oporowskiej WKS podejmie wtedy Pogoń Szczecin w ramach 10. kolejki CLJ. Zapraszamy do dopingu naszej młodzieży!

Pomeczowy komenatarz trenera Horwata tutaj: Rozpędzamy się, ale zasuwamy dalej!

Śląsk Wrocław - Miedź Legnia 1:0 (0:0)
Bramka: Bergier 58' (k)

Śląsk: Szermach - Kierkiewicz, Matuszewski, Karykowski, Mróz - Sztylka, Łyszczarz, Pałaszewski, Bergier - Izydorczyk, Czerwiński oraz Pałach, Fiks, Puchała i Jasiński

Czerwona kartka: Jasiński 88'
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław