Wydarzenia

Horwat: Rozpędzamy się, ale zasuwamy dalej

2016-09-24 14:30:00
Po mało udanym początku sezonu, drużyna CLJ Śląska Wrocław odniosła już trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując Miedź Legnica 1:0. - Mogliśmy wygrać wyżej, ale cieszymy się z kolejnej wygranej. Coś drgnęło w drużynie, jednak nadal panuje u nas pokora i po prostu zasuwamy dalej - mówi Tomasz Horwat trener juniorów starszych Śląska Wrocław.
Tomasz Horwat: Cieszy zwycięstwo, choć stworzyliśmy sporo sytuacji, by było ono bardziej okazałe. Nie ukrywam, że mieliśmy rozpracowanego rywala. Dwa razy oglądałem mecze Miedzi i wiele rzeczy z tej analizy się potwierdziło. W pierwszej połowie mieliśmy sporo fajnych odbiorów w środku pola, ale zabrakło tej fazy przejściowej do ofensywy. We wcześniejszych meczach wyglądało to zdecydowanie lepiej.

Po zmianie stron mieliśmy rzut karny sprokurowany przez bramkarza, Sebastian Bergier pewnie go wykorzystał i to ustawiło potem mecz. Mielliśmy kolejne sytuacje i naprawdę szkoda, że nie udało się ich wykorzystać. Mogliśmy podwyższyć na 2:0, 3:0 i grałoby się spokojniej. A tak w końcówce było trochę nerwów, Piotrek Jasiński został ukarany ewidentną czerwoną kartką za atak od tyłu, gdy chciał przerwać akcję i nie było spokoju do ostatniego gwizdka.

Początek sezonu rzeczywiście nie był najlepszy, ale teraz coś drgnęło i się rozpędziliśmy. Mamy trzecią wygraną z rzędu - oby tak dalej. Ale w naszej drużynie dalej jest pokora, nadal pracujemy i stąpamy twardo po ziemi. Każdy mecz jest ciężki, każdy zespół może urwać punkty. Ale fajnie, bo coś "zapaliło" w naszej drużynie. Zespół potrzebował czasu, żeby się scalić, zgrać, zaczyna to wyglądać coraz lepiej. Tak naprawdę to dopiero początek, sporo punktów uciekło nam w pierwszych kolejkach, jednak jeszcze mnóstwo do zdobycia i musimy na nie ciężko pracować. Zasuwamy dalej!

Relacja ze zwycięstwa nad Miedzią TUTAJ.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław