Wydarzenia

Debiut Łyszczarza w Ekstraklasie!

2017-05-14 15:30:00
17-letni Adrian Łyszczarz zadebiutował w LOTTO Ekstraklasie! - To był mój dzień - mówi utalentowany pomocnik WKS-u.
Adi zaliczył debiut w meczu 33. kolejki LOTTO Ekstraklasy z Ruchem Chorzów (6:0). W 76. minucie spotkania zmienił Kovacevicia i dołożył cegiełkę do wysokiej wygranej WKS-u. - Jestem dumny z siebie, że w końcu po ciężkiej pracy udało mi się zadebiutować w Ekstraklasie. Cieszę się, że trener mi zaufał. Debiut to jedno, ale wygrana drużyny 6:0 po okresie słabszej formy, jest czymś niesamowitym – komentuje na gorąco Łyszczarz. - Szczerze mówiąc koledzy z ławki mówili, żebym się szykował, bo dziś zagram na pewno. Przed samym wejściem na boisko nic nie słyszałem, wyłączyłem się. Z czasem jednak ciśnienie zeszło ze mnie i po meczu czułem się bardzo dobrze. Na koniec podbiegłem do taty i oddałem mu moją koszulkę na pamiątkę.
 
Adrian Łyszczarz jest wychowankiem FC Wrocław Academy, a w czerwca 2016 roku wzmocnił Śląsk Wrocław. Szybko został włączony do kadry I zespołu, z którym na co dzień trenuje. - Wysoka wygrana bardzo cieszy, ale nie możemy osiąść na laurach. Przed nami derby, a one rządzą się swoimi prawami. Jeśli zagramy tak jak z Ruchem, będę spokojny o wynik – mówi pomocnik.
 
Pochodzący z Bierutowa utalentowany piłkarz jest reprezentantem Polski U18. W bieżącym sezonie występuje również w rezerwach WKS-u i zespole juniorów starszych. - Granie przy takiej publiczności to coś wyjątkowego. Sam stadion robi również wielkie wrażenie. To był mój dzień!
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław