Wydarzenia

Do Europy przez Gliwice

2020-07-05 10:00:00
Droga do Europy prowadzi przez Gliwice. W 34. kolejce PKO Ekstraklasy, Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe z Piastem. Zwycięstwo znacznie przybliży Trójkolorowych do zapewnienia sobie możliwości gry w europejskich pucharach.
Śląsk jest w gronie drużyn, które poważnie liczą się w walce o miejsce w europejskich pucharach. W poprzedniej kolejce wrocławianie mierzyli się z jednym z bezpośrednich rywali - Lechem Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Dziś pora na kolejny mecz z zespołem, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Śląska w tabeli, czyli Piastem Gliwice. 
 
Spotkanie z Piastem teoretycznie będzie ostatnim z tych trudniejszych dla wrocławian. Zespół trenera Lavički ma już za sobą mecze z Legią Warszawa i z Lechem Poznań. Po rozegraniu spotkania z Piastem, WKS będzie się mierzył z zespołami, które na ten moment znajdują się niżej w tabeli (Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk).
 
Trudno oszacować w jakiej dyspozycji znajdują się obecnie gliwiczanie. W grupie mistrzowskiej przegrali z Lechem Poznań (0:2) i Lechią Gdańsk (0:1), ale potrafili również zremisować na wyjeździe z Legią Warszawa (1:1). Obecnie mają na koncie 54 punkty i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Przewaga nad Śląskiem wynosi jednak zaledwie punkt, a z tyłu czai się również Cracovia i Lechia Gdańsk. 
 
Wrocławianie dobrze wspominają potyczki z Piastem z tego sezonu. W 2. kolejce wygrali u siebie 2:1 po golach Erika Exposito i Łukasza Brozia, a w 16. kolejce wygrali w Gliwicach 3:0! Wówczas do siatki trafiali Robert Pich, Przemysław Płacheta i Jakub Łabojko - Prawda, wygraliśmy dwa razy z Piastem, mamy pozytywny bilans tych meczów, ale to wszystko jest już historia. Teraz nowe wyzwanie i nowy mecz dla obu drużyn. Szykujemy się na mocnego przeciwnika, który walczy o puchary. My tak samo. Czekamy więc na dobry, wymagający mecz. Wierzę, że nasi chłopcy będą zmotywowani tak jak pokazują to podczas treningu. Ani my, ani Piast, nie rywalizujemy w Pucharze Polski, więc będziemy w pełni skoncentrowani na ligowych spotkaniach, tak jak w niedzielę - mówił Vitezslav Lavička na przedmeczowej konferencji prasowej. 
 
W zespole WKS-u zabraknie Krzysztofa Mączyńskiego. Kapitan Śląska nie zagra w dwóch najbliższych meczach ze względu na nadmiar żółtych kartek. Po stronie Piasta zabraknie natomiast Gerrarda Badii.
 
Początek spotkania Piast Gliwice - Śląsk Wrocław o godzinie 17:30. Na naszej stronie tradycyjnie przeprowadzimy tekstową relację live.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również