Wydarzenia

Do stolicy po pierwsze zwycięstwo

2016-07-23 09:00:00
W ramach 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy Śląska czeka pojedynek z aktualnym mistrzem Polski – Legią Warszawa. Nikt nie wątpi, że zielono-biało-czerwonych stać na zwycięstwo!
W inauguracyjne kolejce zarówno WKS, jak i Legia podzielili się punktami ze swoimi rywalami. Śląsk zremisował bezbramkowo z Lechem, a warszawiacy 1:1 z Jagiellonią. Obie ekipy chcą więc pierwszej wygranej, ale trener Rumak zdaje sobie sprawę z niewygodnego terminarza. -  Dwóch bardzo trudnych rywali na początek to nie atut, a wyzwanie. Natomiast ja to odbieram inaczej. Przed nami nie dwa, a cztery niełatwe mecze, bo za chwilę gramy z Pogonią, która ma stabilny skład, a później z kolejnym pretendentem do tytułu mistrza Polski, czyli Lechią, która według mnie ma bardzo dobrych piłkarzy – podkreśla szkoleniowiec Śląska. 

Najbliższy rywal wrocławian aktualnie walczy na dwóch frontach – Legia występuje jeszcze w eliminacjach do Ligi Mistrzów – co sprawia, że zespół Bensika Hasiego ma mniej czasu na regenerację. - Widać spore roszady w składzie mistrza Polski, które są spowodowane tym, że gra praktycznie co trzy dni. Jeśli jednak chodzi o samą strukturę gry Legii, wiele się nie zmienia. 

Nie zależnie jednak od ustawienia i taktyki Legii, Śląsk ma tylko jeden cel. - Nie interesuje nas w jakim składzie wyjdzie Legia, mamy plan na ten mecz i chcemy wygrać. Nie chcemy remisu, chcemy trzech punktów! – przekonuje Kamil Dankowski.

Początek spotkania w sobotę o 20:30 w Warszawie, a my zapraszamy Państwa do śledzenia naszej relacji live.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław