Wydarzenia

Drugie urodziny drużyny blind footballu

2021-04-18 12:00:00
Dokładnie dwa lata temu, 18 kwietnia 2019 roku, w rodzinie Śląsk Wrocław powitaliśmy blindfootballistów, czyli zawodników piłki nożnej osób niewidomych i słabowidzących.
Sekcja Śląsk Wrocław Blind Football  błyskawicznie osiągnęła niesamowite sukcesy - z Pucharem Polski i Klubowym Mistrzostwem Świata na czele. Do tego świetne występy na zagranicznych turniejach, wspólny trening z piłkarzami pierwszej drużyny Śląska, głośny transfer Radosława Majdana... Zespół niezwykłych pasjonatów w krótkim czasie dokonał wielu niezwykłych osiągnięć.

 
Poza sukcesami na boisku, blindfootballiści WKS-u udowodnili również, że nawet z wady wzroku można uczynić zaletę i że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Pasja, miłość do sportu, zaangażowanie na treningach i meczach oraz duma, jaką czują zakładając koszulkę z herbem Śląska Wrocław - tego wszystkiego można nauczyć się od naszej drużyny. W ogromnym stopniu przyczynili się również do promocji blind footballu w Polsce.

 
W tym roku, z racji pandemii, okazji do wykazania się było mniej, ale i tak wydarzyło się coś godnego zapisania w historii. Jeden z trenerów drużyny Śląska - Mikołaj Nowacki - został wybrany selekcjonerem reprezentacji Polski, a kilku zawodników otrzymało powołanie do kadry. Ważnym wydarzeniem był również koniec kariery Roberta Mkrtchyana, wieloletniego kapitana drużyny.

 
Drużyno - jesteśmy z Was dumni i trzymamy kciuki za kolejne owocne lata!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Sebastian Borowski, Mateusz Porzucek, Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław