Wydarzenia

Dynamika i taktyka

2021-01-15 17:00:00
Dzień przed pierwszym sparingiem podczas obozu w Turcji wrocławianie odbyli dwie jednostki treningowe. Było dynamicznie, była taktyka i były gole!
Po nieco lżejszym z racji długiej podróży pierwszym dniu obozu, przyszedł czas na podkręcenie obrotów. W piątek piłkarze Śląska trenowali już dwukrotnie. Na porannych zajęciach sporo było dynamicznych ćwiczeń, z większą intensywnością. - Jesteśmy już po okresie wprowadzenia, ciężko pracowaliśmy nad wytrzymałością we Wrocławiu i teraz możemy przenieść akcent na nieco inne elementy. To pora, by mocniej skupić się na dynamice - mówi Michał Polczyk, trener przygotowania motorycznego Śląska Wrocław. Jeszcze w Polsce zawodnicy przeszli testy wydolnościowe, których wyniki również pomagają trenerom w planowaniu obciążeń i treningów.Najwięcej radości podczas treningu dały zawodnikom ćwiczenia strzeleckie, skoncentrowane na finalizacji akcji. - Nam, piłkarzom, taki trening na pewno może się podobać. Żartowałem nawet z trenerem, że była za długa rozgrzewka, bo można było dłużej trenować strzały - śmieje się Robert Pich, który jesienią pokazał, że strzelać potrafi. Z pięcioma golami na koncie był najskuteczniejszym piłkarzem WKS-u.
 
Popołudniowy trening może nie dawał graczom tyle frajdy, ale był również bardzo ważny. Zespół został podzielony na dwie grupy, by w mniejszym gronie szlifować taktyczne elementy gry, między innymi pressing na połowie rywala. - Cieszymy się z obozu, bo mamy dobre warunki, świetne boisko i to sprawia, że możemy skupić się wyłącznie na treningach. Jest ich więcej i to jest teraz potrzebne. Dziś sporo pobroniliśmy, więc praca się rozkręca - komentuje Matus Putnocky, bramkarz Śląska.

 
W sobotę na wrocławian czeka pierwszy sparing podczas tegorocznego obozu - o godz. 13 czasu polskiego (15 lokalnego) WKS zagra z FK Novi Pazar. Zapowiedź meczu z serbską drużyną TUTAJ, a transmisja ze spotkania dostępna będzie na kanale YouTube Śląska Wrocław.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również