Wydarzenia

Dzień Wszystkich Świętych

2020-11-01 00:10:00
W tym szczególnym dniu wyjątkową pamięcią otaczamy wszystkich ludzi Śląska Wrocław, którzy odeszli od nas w ciągu minionego roku.
9 stycznia zmarł Daniel Groszewski, wrocławski dziennikarz, wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego i kibic Śląska Wrocław.

Kilka dni później, 14 stycznia, odszedł Jacek Chanas, przez wiele lat związany przede wszystkim ze Ślęzą Wrocław. W swojej karierze trenerskiej pracował również w Śląsku - w 1998 i 1998 roku był II trenerem WKS-u u boku Grzegorza Kowalskiego i Wojciecha Łazarka.

Pod koniec lipca pożegnaliśmy Antoniego Borkowskiego, wieloletniego działacza Śląska Wrocław. Był m.in. kierownikiem drużyny juniorów (wówczas tę funkcję nazywano trener-koordynator). W tej roli odniósł największe sukcesy w historii młodzieżowych drużyn WKS-u. W 1977 wrocławianie zostali wicemistrzami, a w 1979 mistrzami Polski juniorów. Pełnił również funkcję Prezesa Stowarzyszenia Oldboyów Śląska. Zmarł 26 lipca.
 
12 sierpnia na skutek powikłań po operacji zmarł Roman Zieliński, wieloletni kibic Śląska Wrocław, przez lata lider środowiska fanów WKS-u. Odszedł w wieku 59 lat.

We wrześniu wielką stratę poniosło całe sportowe i nie tylko środowisko Wrocławia - zmarł Bartłomiej Skrzyński - dziennikarz, działacz społeczny, bardzo aktywnie działający na rzecz osób niepełnosprawnych. Przyjaciel wrocławskiego KKN-u i kibic Śląska. Zmarł 15 września.

W tym roku pożegnaliśmy również Tadeusza Łuczaka, byłego piłkarza Śląska. Był kapitanem i jednym z najlepszych zawodników zespołu WKS-u na początku lat 60. W barwach Śląska rozegrał 81 meczów na poziomie II ligi. Odszedł 24 września.

28 października zmarł inny zawodnik Śląska z lat 60., Józef Kilmza. Był jednym z piłkarzy, którzy wywalczyli dla WKS-u pierwszy awans do ekstraklasy w 1964 roku.
 
Nie zapominamy również o innych zmarłych, którzy przez lata nosili Śląsk w sercu. Wierzymy, że nadal kibicują wrocławskiej drużynie. 
 
Niech spoczywają w pokoju. Cześć ich pamięci!
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również