Wydarzenia

Ekstraklasowa „100” trenera Pawłowskiego!

2018-05-19 17:00:00
W meczu z Arką Gdynia Tadeusz Pawłowski po raz setny poprowadzi Śląsk Wrocław w ekstraklasie. Gratulujemy naszemu trenerowi pięknego jubileuszu!
Tadeusz Pawłowski zajmuje już zaszczytne miejsce w historii wrocławskiego klubu. Jako zawodnik sięgał z WKS-em po mistrzostwo Polski (1977), dwa tytuły wicemistrzowskie (1978 i 1982) oraz Puchar Polski (1976). Jest także najlepszym strzelcem w historii meczów w ekstraklasie oraz w europejskich pucharach. Ponadto jako jedyny występował z Wojskowymi w rozgrywkach międzynarodowych zarówno jako piłkarz, jak i trener.
 
„Tedi” jako szkoleniowiec wcześniej dwukrotnie prowadził Śląsk. W sezonie 1992/93 oraz w latach 2014-2015. W drugim podejściu wywalczył z WKS-em czwarte miejscu w lidze i awans do eliminacji Ligi Europy. Co więcej, Trójkolorowi pod jego wodzą przez rok byli niepokonani na Stadionie Wrocław! W 2014 roku otrzymał także prestiżowy tytuł „Trenera Roku” w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna”. Doświadczanie w pracy z młodzieżą nabyte w Austrii zaprocentowało, gdy w grudniu 2016 roku Pawłowski – po rocznej przerwie – powrócił do Śląska, by pokierować akademią piłkarską. 
 
19 lutego 2018 roku Tadeusz Pawłowski po raz trzeci został trenerem Śląska Wrocław. Główny cel, czyli utrzymanie w Lotto Ekstraklasie, został spełniony. Zielono-biało-czerwoni z każdym meczem pokazywali coraz lepszą dyspozycję. W efekcie w rundzie finałowej okazali się najlepiej punktującą ekipą w lidze. 
 
W liczbie meczów w ekstraklasie w roli szkoleniowca WKS-u trener Pawłowski ustępuje jedynie Henrykowi Apostelowi (110) i Władysławowi Żmudzie (139). Natomiast w klasyfikacji obejmującej spotkania na ławce trenerskiej we wszystkich rozgrywkach plasuje się na 5. pozycji (prowadzi Władysław Żmuda, za nim kolejno Ryszard Tarasiewicz, Jan Caliński, Henryk Apostel). 
 
Trenerze, gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach na ławce trenerskiej WKS-u!
Autor: Tomasz Szozda, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również