Wydarzenia

#EkstraPaczka. Ekstraklasa razem ze SZLACHETNĄ PACZKĄ!

2016-11-18 09:50:00
W tym roku Ekstraklasa wraz z 16 klubami dołącza do drużyny SZLACHETNEJ PACZKI w wyjątkowym momencie! Już 19 listopada zostanie otwarta baza rodzin: każdy będzie mógł przygotować paczkę i włączyć się w ogólnopolski projekt mądrej pomocy dla potrzebujących.
W ramach współpracy Ekstraklasy wraz ze Stowarzyszeniem WIOSNA w 16. kolejce LOTTO Ekstraklasy (18‒21 listopada) we wszystkich miastach, w których zostaną rozegrane mecze, razem z piłkarzami pojawi się na murawie symbol programu - flaga SZLACHETNEJ PACZKI. Spikerzy na stadionach opowiedzą o kampanii, natomiast na telebimach zostaną wyświetlone grafiki zachęcające do zaangażowania się w mądrą pomoc. Weekend Otwarcia to jeden z najważniejszych momentów w czasie trwania całego programu, dlatego też wszystkie kluby Ekstraklasy włączają się aktywnie w promowanie tej wyjątkowej idei. Razem stworzymy jedną drużynę, która gra na rzecz niesienia mądrej pomocy. Podczas nadchodzących meczów zaprosimy kibiców do stworzenia „Szlachetnej fali” w 15. minucie każdego spotkania na wzór słynnej „meksykańskiej fali”.    

SZLACHETNA PACZKA już od 16 lat łączy rodziny w potrzebie z osobami, które chcą zorganizować dla nich pomoc. Dociera do ukrytej biedy, nie tej, która krzyczy, lecz tej, która pozostaje w ukryciu. Od Weekendu Otwarcia (19‒20 listopada) można zostać Darczyńcą – wybrać rodzinę i przygotować wsparcie na miarę jej potrzeb. Dla obdarowanych będzie to jednocześnie impulsem do zmiany, który pokaże, że wyjście z trudnej sytuacji jest możliwe. W czasie Finału (11‒12 grudnia) Darczyńca dostarcza pomoc do magazynu, a następnie wolontariusz  przekazuje ją rodzinie. Na końcu Darczyńcy otrzymują prezent – relację z wręczenia paczek.

W tym roku można też zaangażować się na inne sposoby: pomagać regularnie jako Filantrop, zostać Inwestorem jako firma, wylicytować dzieło sztuki lub kupić ubranie.

Więcej informacji o tym jak pomagać razem z Paczką na www.szlachetnapaczka.pl.


Zobacz również