Wydarzenia

Ekstrapomoc dla Ani Karolewicz

2021-05-31 10:00:00
Kluby Ekstraklasy kontynuują akcję #EkstraPomoc, tym razem wspierając Anię Karolewicz, dla której operacja kręgosłupa w St. Mary Hospital w Stanach Zjednoczonych jest jedyną szansą na dalsze życie!
Kluby sportowe codziennie otrzymują wiele próśb o wsparcie. Niestety nie każdemu jesteśmy w stanie pomóc. W związku z tym, wszystkie drużyny występujące w PKO BP Ekstraklasie łączą siły dla szlachetnej idei i ponad wszelkimi podziałami otwierają serca! 
 
W ramach akcji #Ekstrapomoc w każdym miesiącu inny klub wybiera cel zbiórki. Pozostałe drużyny Ekstraklasy przekazują koszulki meczowe na licytację oraz nagłaśniają inicjatywę w swoich mediach społecznościowych. 
 
- Ania urodziła się w 30. tygodniu ciąży. Przedwczesny poród wzbudził strach, ale nie panikę - w końcu rodzi się wiele wcześniaków, którym udaje się nadrobić zaległości. Szybko okazało się jednak, że wcześniactwo to kropla w morzu trudności, z którymi musi zmagać się nasza córeczka - mówią Natalia i Bartłomiej, rodzice Ani.

 
Po wielu badaniach u dziewczynki zdiagnozowano miopatię. Ania ma bardzo słabe mięśnie, które nie dają rady podtrzymać jej kręgosłupa, który wykrzywia się w bardzo szybkim tempie.
 
- W Polsce ratunku dla Ani nie ma. Choroba powoduje, że córeczka jest bardzo trudnym przypadkiem. Ryzyko jest ogromne… Jednak bez operacji nie ma dla niej szans na życie - podkreślają rodzice dziewczynki. - Wierzymy, że znajdą się ludzie o dobrych sercach, którzy zechcą nam pomóc. Prosimy bądź jednym z nich i uratuj naszą córeczkę - dodają.
 
Zachęcamy wszystkich do wpłat bezpośrednio w ramach stałej zbiórki oraz do licytacji koszulek meczowych wszystkich klubów PKO BP Ekstraklasy. 
 
Zbiórka dla Ani TUTAJ
 
Licytacja koszulek klubów TUTAJ
Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również