Wydarzenia

#EkstraPomoc - kluby wspierają Mateuszka Padykułę

2022-03-24 12:00:00
Kluby PKO Ekstraklasy w dalszym ciągu angażują się w akcję #EkstraPomoc. Tym razem wsparcie zainicjowane przez Stal Mielec skierowane jest do 3-letniego Mateuszka.
W ramach projektu #EkstraPomoc co miesiąc jeden z klubów występujących w PKO Bank Polski Ekstraklasie wybiera cel charytatywny, który wspierają pozostałe zespoły. Tym razem Stal Mielec wspiera 3-letniego Mateuszka Padykułę z Dąbrówki Osuchowskiej w województwie podkarpackim, który choruje na schorzenie mózgowe, porażenie dziecięce czterokończynowe, niedowidzenie, niedotlenienie, wylew krwi do mózgu i wcześniactwo.

- Jestem Mateuszek. Mam 3 latka. Urodziłem się 3 miesiące przed czasem, w wyniku czego doszło u mnie do wylewów IV stopnia, obustronnego niedotlenienia mózgu i uszkodzenia wzroku. Zdiagnozowano u mnie mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Lekarze powiedzieli moim rodzicom, że nie mam szans na przeżycie, ale oni się nie poddali… Mama wozi mnie na różne terapie wsparcia rozwoju. Dzięki temu umiem powiedzieć "Mamo kocham Cię'', ''daj mi jeść '' a na tatę wołam ''Grześ''. Muszę dalej intensywnie ćwiczyć, bo chciałbym z moim rodzeństwem sam usiąść przy stole. Posadzony potrafię usiedzieć kilka sekund, zauważam mniejsze przedmioty. Nie mogę doczekać się kiedy zacznę raczkować. Ale żeby to osiągnąć potrzebuję Twojego wsparcia. 

Zachęcamy wszystkich do bezpośrednich wpłat tutaj oraz do licytacji koszulek meczowych klubów, które ruszą już wkrótce. Cały dochód z tej odsłony akcji wspomoże walkę o przyszłość Mateuszka.
Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław