Wydarzenia

Horwat: Nie pękamy!

2018-06-04 17:15:00
- Nie pękamy. Musimy wygrać z Piastem i tylko to nas interesuje. Po spotkaniu sprawdzimy pozostałe wyniki i wierzymy, że to my będziemy cieszyć się z awansu do baraży – mówi Tomasz Horwat po zwycięstwie z Sokołem Marcinkowice.
Rezerwy Śląska w przedostatniej kolejce IV ligi pokonały Sokoła Marcinkowice 2:1, choć rywale do 60. minuty prowadzili 1:0. Ważne zwycięstwo sprawia, że Trójkolorowi wciąż liczą się w walce o awans do baraży o III ligę. Trener Śląska nie kryje zadowolenia z postawy swojego zespołu. – Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że nie był to łatwy mecz, bo rywale przyjechali bardzo zmotywowani do Wrocławia. Sokół to zespół mocny fizycznie, co pokazał na boisku. My jednak konsekwencją i dążeniem do celu pokazaliśmy, że mamy charakter. Jestem dumny z mojej drużyny – chwali swój zespół Tomasz Horwat – Przeciwnicy zawsze dodatkowo motywują się na spotkania z nami, ale moi piłkarze nie pękają fizycznie i mentalnie – dodaje. 

WKS i Foto-Higiena mają po 70. punktów. W bezpośrednich meczach nieznacznie lepszy bilans bramkowy ma jednak Foto-Higiena i to ona jest liderem. Awans do baraży rozstrzygnie się więc w ostatniej kolejce, w której Śląsk zmierzy się z Piastem Żerniki (Wrocław), a lider z Nysą Kłodzko. - Przed nami ostatnia kolejka IV ligi i wciąż wierzymy w siebie. To jest piłka i można spodziewać się różnych scenariuszy. Wierzymy, że na koniec to my będziemy cieszyć się z awansu do baraży – mówi trener Horwat. – Oczywiście nie zapominamy, że mamy do wykonania jeszcze zadanie. Musimy wygrać z Piastem i tylko to nas interesuje. Po spotkaniu sprawdzimy pozostałe wyniki. 
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław