Wydarzenia

III Konkurs Wiedzy o Śląsku Wrocław

2023-04-17 11:00:00
WKS Śląsk Wrocław wspólnie z X Liceum Ogólnokształcącym zapraszają uczniów wrocławskich szkół do udziału w III Konkursie Wiedzy o Śląsku Wrocław! Wspólnie pragniemy przypomnieć o bogatej, ponad 75-letniej historii WKS-u.
W konkursie sprawdzimy wiedzę na temat historii, jak i czasów współczesnych piłkarskiego Śląska Wrocław. Do rywalizacji staną trzyosobowe zespoły z każdej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych:
- uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych
-  uczniowie szkół ponadpodstawowych

Konkurs obejmuje okres od momentu powstania klubu do chwili obecnej. Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą o najważniejszych faktach, datach, osiągnięciach na arenie krajowej i międzynarodowej oraz największych osobowościach klubu (wybitnych zawodnikach i trenerach). Celem konkursu jest szeroka popularyzacja wiedzy na temat historii i czasów współczesnych Śląska Wrocław. Konkurs dotyczy wyłącznie sekcji piłki nożnej WKS Śląsk. Od powstania klubu minęło już ponad 75 lat, więc warto prześledzić i przypomnieć sobie jego jego dumną historię.

Konkurs – w formie pisemnej - rozpocznie się 25 kwietnia, o godz. 10:30, w Liceum Ogólnokształcącym nr X im. Stefanii Sempołowskiej przy ul. Pieszej 1 we Wrocławiu. Uczestnicy odpowiedzą na zestaw pytań testowych. Każda szkoła zgłasza maksymalnie trzy osoby, które rozwiązują wspólnie jeden test. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród zostanie zorganizowane podczas specjalnego eventu na Tarczyński Arena Wrocław w drugiej połowie maja 2023 roku.

Zgłoszenia prosimy kierować do 20 kwietnia na adres mailowy: konkurs@slaskwroclaw.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę szkoły oraz kontakt do opiekuna grupy (e-mail i nr telefonu). Każda szkoła zobowiązana jest wyznaczenia minimum jednego i maksymalnie trzech uczniów reprezentujących ją w konkursie.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ.

Tutaj do pobrania zgody potrzebne na udział w konkursie.

Na zwycięzców i uczestników czekają wyjątkowe, atrakcyjne nagrody związane z WKS-em!Strony internetowe:
Oficjalna Strona Internetowa Śląska Wrocław - zakładka Historia
Śląskopedia - Internetowe Muzeum Śląska Wrocław

Literatura:
Przemysław Piwowarski, Krzysztof Mielczarek, Radosław Osowski, Agnieszka Smakowska,
"Wielka księga piłkarska. 70 lat dumnej historii Śląska Wrocław", Wrocław 2019
"Z piłkarskim Śląskiem przez lata 1947-2012", Ośrodek Pamięć i Przyszłość, Wrocław 2013
Filip Podolski, "Śląsk Wrocław 30 sezonów w Ekstraklasie", Wrocław 2009
Jarosław Tomczyk, Daniel Bednarek, "Śląsk w europejskich pucharach", Kraków 2001
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław