Wydarzenia

III liga: Decydujące starcie!

2017-06-16 10:00:00
W ostatnim meczu sezonu drugi zespół Śląska zmierzy się przy Oporowskiej z Rekordem Bielsko-Biała i w przypadku wygranej może zapewnić sobie utrzymanie w III lidze. Początek spotkania w sobotę, 17 czerwca o godz. 17.
- Chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić na nasz ostatni mecz w sezonie. Jest to dla nas bardzo ważne spotkanie, które przy zwycięstwie daje nam gwarancję utrzymania – mówi trener II zespołu Ślaska Dariusz Sztylka. – Liczymy na wsparcie z trybun, które pomoże nam w zdobyciu trzech punktów.
 
Śląsk II w dobry stylu wygrał dwa poprzednie mecze. Najpierw u siebie rozprawił się 3:0 z Falubazem Zieloną Górą, potem na wyjeździe pokonał 2:0 Górnik Wałbrzych. Przed Trójkolorowymi jednak najważniejszy mecz sezonu, który trzeba wygrać. Tylko wtedy będzie można spojrzeć w tabelę i przeanalizować sytuację. Obok WKS-u (34 punkty i 15. miejsce) o pozostanie w lidze walczą jeszcze Lechia Dzierżoniów (34 punkty i 14. miejsce) oraz Unia Turza Śląska (33 punkty i 16. miejsce). W najlepszym wypadku z wymienionych trzech drużyny, dwie mogą zapewnić sobie utrzymanie. W najgorszym dwa zespoły mogą spaść. (to zależy od losu Polonii Bytom – opisane TUTAJ). 
 
Rekord Bielsko-Biała to 5. drużyna trzeciej grupy III ligi i nadal zachowuje realne szanse na zakończenie rozgrywek na podium. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się wygraną bielszczan. Czas więc na rewanż!

Początek meczu w sobotę, 17 czerwca o godz. 17 na stadionie przy Oporowskiej.  Bilety w cenie 10 zł do nabycia w stadionowych kasach od godz. 16. Dzieci do lat 13 mają wstęp wolny.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również