Wydarzenia

IV Konkurs Wiedzy o Śląsku za nami

2024-04-23 15:20:00
W gościnnych progach Liceum Ogólnokształcącego nr 10 odbyła się IV edycja międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Śląsku Wrocław! Swoją wiedzą o klubie popisywali się przedstawiciele aż 17 szkół!
To już czwarty raz, gdy Śląsk Wrocław razem z X LO we Wrocławiu zaprasza dzieci i młodzież do sprawdzenia swojej wiedzy o historii i bieżącej sytuacji WKS-u. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach - szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. Test rozwiązywały trzyosobowe drużyny z każdej ze zgłoszonych placówek.- Dziękujemy za liczne zaangażowanie i uczestnictwo. W tym roku rekordowe 17 szkół wystawiło swoje drużyny, których członkowie popisywali się wiedzą o naszym klubie. To dla nas bardzo ważne, by od najmłodszych lat wpajać świadomość i miłość do Śląska Wrocław. Dziękujemy również przedstawicielom X LO za współpracę przy organizacji konkursu - mówi Patryk Załęczny.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest Krzysztof Mielczarek - nauczyciel X LO, jeden z autorów Muzuem Śląska Wrocław i prawdziwa skarbnica wiedzy o naszym klubie. Panu Krzysztofowi serdecznie dziękujemy za wzorową współpracę i zaangażowanie.Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania zarówno z historii klubu, np. w którym roku została przyjęta nazwa "Śląsk" albo kto był trenerem mistrzów Polski z 1977 roku, jak i z czasów obecnych - o poprzednie kluby Petra Schwarza i Rafała Leszczyńskiego, czy adres, przy którym mieści się stadion Tarczyński Arena Wrocław.Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami otrzymali voucher na bilet na sobotni mecz z Ruchem Chorzów. W drugiej połowie maja zaplanowane zostało rozdanie nagród dla zwycięzców na Tarczyński Arena Wrocław.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław