Wydarzenia

Jak dojechać na Stadion Wrocław w dniu meczu?

2019-05-17 15:00:00
W związku z awarią sieci trakcyjnej na ul. Legnickiej, bezpośredni dojazd tramwajem na Stadion Wrocław z centrum miasta jest aktualnie niemożliwy. Podpowiadamy, jak dostać się w sobotę na mecz Śląska z Arką Gdynia.
W związku z awarią sieci na ulicy Legnickiej (na wysokości CH Magnolia), której przyczyną było uderzenie samochodu osobowego w słup trakcyjny, MPK Wrocław musiało wprowadzić zmiany w kursowaniu tramwajów i uruchomić na tym obszarze komunikację zastępczą.
 
Pomiędzy placem Jana Pawła II a ul. Kwiską uruchomione zostały autobusy „za tramwaj”. Trzy z nich wydłużą swoją relację do Kozanowa. Autobusy będą kursować z częstotliwością ok. 5 minut.
 
Między Kwiską a Leśnicą uruchomione zostały tramwaje, które kursują z częstotliwością co 10 minut. Między Stadionem Wrocław (ul. Królewiecka) a Kwiską tramwaje jeżdżą z częstotliwością ok. 15 minut. Tramwaje linii 3, 10, 20 i 33 skrócono do Wrocławskiego Parku Przemysłowego, a linii 31 i 32 do Mostu Mieszczańskiego. Trasy autobusów jadących w stronę Stadionu Wrocław (za wyjątkiem linii 103) nie zostały zmienione. 
 
Ponadto przypominamy o możliwości skorzystania z połączeń kolejowych. Z Dworca Głównego na stację Wrocław Stadion dojechać można w zaledwie 11 minut - pociągami odjeżdżającymi o godz. 14:04 i 15:07. Wyszukiwarka wszystkich połączeń kolejowych dostępna jest na stronie www.rozklad-pkp.pl.
 
Dla kibiców zmotoryzowanych przygotowaliśmy miejsca parkingowe na Stadionie Wrocław. Parkingi przy ul. Królewieckiej i ul. Lotniczej kosztują 10 zł, zaś parking wielopoziomowy dostępny jest w cenie 20 zł (dla posiadaczy biletów na trybunę A gratis).

Zachęcamy do wcześniejszego przyjazdu na Stadion Wrocław, a także do wcześniejszego kupna biletów na spotkanie Śląska z Arką Gdynia (więcej o sprzedaży biletów TUTAJ).
 
Mecz ostatniej kolejki Lotto Ekstraklasy sezonu 2018/19 pomiędzy Śląskiem Wrocław a Arką Gdynia odbędzie się w sobotę o godz. 15:30 na Stadionie Wrocław. Do zobaczenia! 
 
Autor: Michał Mazur, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również