Wydarzenia

Janasik: Nie możemy doczekać się meczu

2023-01-27 14:00:00
Już w sobotni wieczór piłkarze Śląska Wrocław przed własną publicznością podejmą zespół Zagłębia Lubin. Derbowe starcie to pierwszy mecz po ponad dwóch miesiącach przerwy, podczas której podopieczni trenera Djurdjevicia intensywnie przygotowywali się do rundy wiosennej. Obóz w tureckim Belek, pięć sparingów i mnóstwo jednostek treningowych – to wszystko ma przynieść efekt w postaci udanej rundy wiosennej.
Na obozie w tureckim Belek piłkarze wrocławskiego Śląska rozegrali cztery sparingi. W trzech z nich w pierwszym składzie wyszedł Patryk Janasik, który bardzo dobrze radził sobie na pozycji lewego obrońcy. 25-letni zawodnik nie ma wątpliwości, że ostatnie tygodnie właściwie przygotowały zespół do rozgrywek.
 
– Jesteśmy przygotowani na ten mecz. Byliśmy na obozie w Turcji, gdzie wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Atmosfera w zespole też jest bardzo dobra, więc tak naprawdę nie możemy doczekać się sobotniego meczu – przyznaje Janasik.

 
W sparingu z węgierskim Újpestem obrońca przedwcześnie opuścił boisko po zderzeniu z jednym z rywali. Patryk Janasik narzekał na ból w lewej ręce, jednak na całe szczęście kontuzja nie okazała się groźna. Obecnie z urazami zmaga się tylko dwóch piłkarzy – Daníel Leó Grétarsson i Szymon Michalski.
 
– Fizjoterapeuci stanęli na wysokości zadania i jestem brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Zagłębiem. Kontuzji w zespole nie ma zbyt dużo, tak że ten okres przygotowawczy był dla nas dobry – mówi Janasik.
 

CZAS NA DERBY! BILETY NA ŚLĄSK VS. ZAGŁĘBIE

 
Pojedynek z Zagłębiem to pierwsza od wielu tygodni okazja, aby zobaczyć w akcji zespół Śląska. Mecz ten ma również szczególne znaczenie z jeszcze jednego powodu – derbowe starcia wiążą się z dużym ciężarem gatunkowym i jeszcze większymi emocjami wśród kibiców.
 
– Do każdego meczu podchodzimy tak samo – skoncentrowani i zdeterminowani. Chcemy wygrać każdy kolejny mecz. Natomiast derby rządzą się swoimi prawami i wiemy, że atmosfera wokół tego meczu na pewno jest inna – podkreśla Janasik.
 
Po rundzie jesiennej zespół Śląska Wrocław zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli. Zagłębie plasuje się na 15. pozycji. Obie drużyny z pewnością zrobią wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej wskoczyć na wyższe obroty. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia nie ukrywają, że wiosną chcą osiągać lepsze wyniki niż dotychczas. Jaka jest zatem recepta na sukces?
 
– Na boisku musimy dać z siebie wszystko. Przede wszystkim, musimy być zespołem. Jeśli rozpoczniemy rundę od zwycięstwa, to wierzę, że kolejne mecze też będziemy wygrywać. A to przełoży się na dobre miejsce w tabeli – mówi Patryk Janasik.

Autor: Mateusz Lubański, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław