Wydarzenia

#JedenOdeMnie - Śląsk wspiera Fundację "Na Ratunek"

2021-02-14 11:00:00
Śląsk Wrocław włącza się w akcję #JedenOdeMnie, która ma przypomnieć o przekazywaniu 1% podatku na cele charytatywne. Zachęcamy do wsparcia dzieci chorych na raka, podopiecznych Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".
Wciąż ponad 5 mln Polaków nie przekazało 1% podatku na cele charytatywne. Organizatorzy akcji chcą to zmienić, co może pomóc wielu potrzebującym. Dla wszystkich fundacji i organizacji czyniących dobro takie wpłaty mają bardzo duże znaczenie. Choć z pozoru wydaje się to mała kwota, to właśnie takie małe sumy nabierają wielkiej mocy, pomagając ratować zdrowie i życie.

 
Jako Śląsk Wrocław przyłączamy się do apelu, by oddać 1% podatku na rzecz fundacji lub organizacji pożytku publicznego, których w Polsce nie brakuje. Potrzebujących jest wielu, więc zachęcamy do tego drobnego gestu, który nic nie kosztuje, a ostatecznie może przynieść realną pomoc. Celem akcji jest właśnie szerzenie idei pomagania.

 
Od kilku lat nasz klub mocno współpracuje z Fundacją "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową", których podopiecznych nie raz odwiedzaliśmy we wrocławskim Przylądku Nadziei. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na tę organizację, która niesamowicie dzielnie pomaga i walczy o zdrowie małych pacjentów. Numer KRS 0000086210. Więcej informacji na stronie naratunek.org.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również