Wydarzenia

Kibice Śląska dla podopiecznych domu dziecka "Wiosna"

2022-01-02 10:00:00
Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk po raz kolejny w swojej historii, odwiedziło podopiecznych Dom Dziecka "Wiosna" w Krzydlinie Małej. Wizyta została połączona z przekazaniem prezentów z okazji świąt Bożego Narodzenia. Fani WKS-u już od 6 lat w różmnej formie mocno wspierają dzieci z „Wiosny”.
Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Wiosna", który jest prowadzony przez zgromadzenie sióstr szkolnych de Notre Dame. To miejsce jest obowiązkowym punktem akcji charytatywnych, które organizuje Stowarzyszenie Wielki Śląsk. Poza Dniem Dziecka wrocławianie odwiedzają tę placówkę chociażby przy okazji świąt Bożego Narodzenia. Podczas świątecznych wizyt kibice z „Wielkiego Śląska” przyjeżdżają z prezentami marzeń, które każde dziecko wpisało w liście adresowanym do Świętego Mikołaja.

- Środki na ten cel zdobyliśmy dzięki zbiórce na zrzutka.pl, gdzie udało nam się zebrać 11.804 zł. Czasu było niewiele i to w okresie, gdy ludzie mieli wiele wydatków. Mimo tego w tydzień udało zebrać się dużo większą kwotę niż założyliśmy. Dziękujemy w imieniu dzieci wszystkim darczyńcom. Dużo pomogły też licytacje. Poza tymi na stronie Stowarzyszenia kibiców Wielki Śląsk, odbywały się one również na profilach "Karnety na Śląsk", sklepie kibica "Twierdza Wrocław". Dodatkowo w naszym kibicowskim sklepie "Twierdza Wrocław", a także studiu tatuażu "Omerta" stanęły specjalne puszki, do których klienci wrzucali dowolne kwoty. Za każdą przekazaną złotówkę dziękujemy wszystkim ludziom o wielkich sercach! – mówi Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk.- Po zakończonej zbiórce, a także oszacowaniu kosztów związanych z zakupem prezentów, natychmiast ruszyliśmy do ich pozyskiwania, kompletując każdy z napisanych przez dzieci listów. Oprócz zakupów otrzymaliśmy - całkowicie za darmo - kilkanaście kartonów wafli ryżowych, o różnych smakach, za co niezmiernie dziękujemy – dodaje Piotr Majchrzak z „Wielkiego Śląska”, który prowadził licytację na fb stowarzyszenia i „Karnetów na Śląsk”

Kibice Śląska po przybyciu do Domu Dziecka "Wiosna" i zebraniu dzieci w wyremontowanej sali gimnastycznej, rozpoczęli przekazywanie prezentów. To miejsce spotkania również zostało wyremontowane i przystosowane do zajęć wychowania fizycznego dzięki inicjatywie „Wielkiego Śląska”. Dzieci były niezwykle szczęśliwe. Jak mówią fani Śląska: Takie chwile dają największą satysfakcję i mobilizują do dalszych działań. Prowadzące Dom Dziecka "Wiosna" siostry zakonne nie szczędziły nam słów podziękowań za okazane dobre serce.Po rozdaniu prezentów fani WKS-u tradycyjnie zostali zaproszeni na skromny poczęstunek, podczas którego wspominali poprzednie wizyty w tym miejscu. Zastawiali się również z siostrami prowadzącymi ten ośrodek nad potrzebami i następnymi inicjatywami, które sprawią, by - zgodnie z hasłem na ścianie sali - świat dzieci z „Wiosny” był bardziej radosny.

- Podsumowując, jako Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk, razem ze Studiem Tatuażu "Omerta" oraz sklepem kibica "Twierdza Wrocław", od lat wspomagamy placówkę w Krzydlinie Małej i te działania przyczyniają się do poprawy jakości ich życia. Widząc wdzięczność na maleńkich twarzach wszystkich podopiecznych, a także sióstr, które się nimi opiekują, dostaliśmy po raz kolejny potężnego kopa do dalszych takich akcji. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom – podsumował akcję, Przemysław Piwowarski.
Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również