Wydarzenia

Konczkowski: Raków to najmocniejszy zespół w Polsce

2023-03-10 22:40:00
Śląsk Wrocław przegrał z Rakowem Częstochowa w meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Lider ligowej tabeli udowodnił, że nieprzypadkowo zmierza po mistrzowski tytuł. Wyjazdowe spotkanie z Rakowem skomentował zawodnik Śląska, Martin Konczkowski.
Konczkowski: Myślę, że w pierwszej połowie był taki moment – bodajże około 30 minuty – że utrzymywaliśmy piłkę i trochę pograliśmy też na połowie przeciwnika. Wydawało się, że odepchnęliśmy trochę Raków, a za chwilę dostaliśmy bramkę. Można powiedzieć, że byliśmy już praktycznie w grze i straciliśmy gola. 
 
Myślę, że Raków nieprzypadkowo jest na pierwszym miejscu z taką przewagą punktową. Jest to bardzo silny zespół pod względem taktycznym i fizycznym. Ciężko mi porównać go do Lecha czy Pogoni, ale wydaje mi się, że na dziś jest to najmocniejsza drużyna w kraju.

I dzisiaj, w trakcie całego sezonu w moim wykonaniu jest na pewno zbyt mało dobrych dośrodkowań. Oczywiście graliśmy defensywnie, wahadłowi mieli wiele zadań obronnych, ale tak czy siak – mam za mało tych udanych wrzutek. Zwłaszcza w porównaniu do poprzednich sezonów.
 
Nasza reakcja po porażce w Kaliszu w kolejnym spotkaniu była niezła, ale taki mecz jak z Cracovią to powinno być minimum. Mamy za dużo wahań formy, a za mało stabilizacji w naszej grze i wynikach.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław