Wydarzenia

Konczkowski: Wiemy jaki był to sezon

2023-05-27 20:25:00
Wrocławianie przegrali 1:3 z Legią Warszawa w ostatnim meczu sezonu 22/23 PKO BP Ekstraklasy. Tak to spotkanie podsumował prawy obrońca wrocławian, Martin Konczkowski.
Martin Konczkowski: Myślę, że trzeba przede wszystkim cieszyć się z tego, że utrzymaliśmy się. Dziś przegraliśmy, ale w ostatnich czterech meczach pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę, że potrafimy być dobrym zespołem. Mimo wyniku uważam, że pierwsza pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Gdybyśmy byli nawet nie do bólu skuteczni, tylko trochę bardziej skuteczni, to moglibyśmy podwyższyć wynik na 2:0.

Ta pierwsza stracona bramka troszkę pechowa, bo był rykoszet, natomiast było widać, z jakim nastawieniem od początku wychodzimy. Chcieliśmy grać o pełną pulę, nie patrzyliśmy na to, co zrobi przeciwnik. W drugiej połowie mieliśmy świadomość, jaki jest wynik. Na ten moment cieszymy się z utrzymania, ale wiemy, jaki był to sezon.

Trzeba przyznać, że i dzisiaj i w ostatnich meczach wszyscy dołożyli swoją cegiełkę, na boisku było widać drużynę, zaangażowanie, a na trybunach było wsparcie. Z jednej strony można powiedzieć: szkoda, że tak to wyglądało dopiero na koniec, ale patrząc na to, jak wyglądał cały sezon, jak wyglądała ta wiosna, gdzie w pewnym momencie poza Wrocławiem nie wierzono w utrzymanie, to trzeba się cieszyć z tego, co się udało.
Autor: Mateusz Lubański, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław