Wydarzenia

Kosecki: Nie udawajmy, że nie trzeba nam czasu

2017-07-16 17:40:00
- Potrzebujemy więcej czasu, nie próbujmy przekonywać, że tak nie jest. Każdy dał dziś z siebie 100%, ale to nie wystarczyło. Liczy się to, co w sieci - mówi Jakub Kosecki po nieudanej inauguracji sezony. WKS przegrał w Gdyni z Arką 0:2.
Jakub Kosecki: Liczy się to, co w sieci. Nie wywieźliśmy trzech punktów, Arce gratulujemy, a my potrzebujemy czasu. Nie jest to żadna wymówka ani szukanie usprawiedliwień. Chcieliśmy wygrać, z takim założeniem tu przyjechaliśmy. Nie udało się, ale wiemy, czego nam brakuje. Nie można spuścić głowy, tylko wyciągnąć konsekwencje z pierwszego tak poważnego sprawdzianu naszej drużyny. Trzeba zrobić wszystko, by w następnym spotkaniu, w derbach, zwyciężyć.
 
Każdy doskonale wie, że potrzebujemy więcej czasu. Nie chcemy wszystkim na siłę udowadniać i przekonywać, że nie brakuje nam czasu na zgranie. Potrzebujemy go, wiemy, że mamy zespół, który potrafi grać w piłkę o wiele lepiej niż dzisiaj. Umiemy grać na jeden czy dwa kontakty, szybciej operować piłką, robić różnicę akcjami indywidualnymi. Do tego dążymy, by stworzyć sobie przestrzeń, ograć rywala 1 na 1. Dziękuję kolegom, bo wiem, że każdy dał z siebie sto procent. Szkoda, że to dziś nie wystarczyło.
 
Arka grała konsewentnie, zawodnicy wiedzieli, w czym są dobrzy. Strzelili dwa gole, my żadnego, więc wygrali zasłużenie. Tak jak powiedziałem - liczy się to, co w sieci.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław