Wydarzenia

Koszulka meczowa Śląska na sezon 2018/19

2018-07-16 18:00:00
Zaczynamy nowy rozdział w historii Śląska Wrocław. Po obchodach 70-lecia klubu w 2017 roku pora na odważne spojrzenie w przyszłość. Nowe stroje meczowe Śląska Wrocław na sezon 2018/19 to nowoczesność i oryginalność w najwyższej jakości firmy Adidas.
Domowe stroje cechować będzie zielona kolorystyka, z oryginalnymi, jaskrawozielonymi elementami. Nowoczesny, minimalistyczny design z wykorzystaniem odważnej, intensywnej kolorystyki skutecznie wyróżni się na tle innych trykotów. Na prawej piersi znajdzie się logo Adidas. Z przodu koszulki widnieć będzie logo sponsora głównego klubu, firmy ForBet. Wszelkie nadruki i napisy (numer, nazwisko, logo) oraz charakterystyczne dla firmy Adidas trzy paski wykonane będą w kolorze jaskrawej zieleni.
 
Na lewej piersi zawodników znajdzie się haftowany herb Śląska Wrocław. W poprzednim sezonie, z racji 70-lecia, to miejsce zajmowało specjalne logo przygotowane na tę okoliczność, z wpisanym w nie herbem bez laurów. Teraz na koszulce widnieć będzie obowiązujący obecnie herb.
 
Na rękawie koszulki obecny będzie motyw graficzny z napisem "100 lat Niepodległości" oraz polską flagą, nawiązujący do stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości, które przypada w 2018 roku. 
 
Model koszulki można było zaobserwować podczas mistrzostw świata w Rosji. Stanowił drugi komplet strojów meczowych reprezentacji Szwecji. Wykonany był oczywiście w zupełnie odmiennej kolorystyce.Jak zawsze, stroje Śląska wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów, przez firmę Adidas - sponsora technicznego WKS-u. Koszulka ma dopasowany krój z odprowadzającego pot materiału Climalite. Adidas angażuje się w tworzenie produktów w sposób jak najmniej szkodliwy dla środowiska. Trykot został wykonany z pochodzącego z recyklingu poliestru, co pozwala oszczędzać zasoby naturalne i zmniejsza emisje szkodliwych dla środowiska substancji. Na całej powierzchni koszulki wkomponowana została grafika, przypominająca kratę, z ciemno i jasno zielonymi fragmentami.

Za dystrybucję w dalszym ciągu odpowiadać będzie partner regionalny Adidasa firma Vitasport.
 
Koszulka, zaprezentowana 13 lipca, będzie do nabycia podczas prezentacji drużyny w cenie 199 złotych. Zamówienia w sklepie internetowym Klubu, pod adresem sklep.slaskwroclaw.pl, można składać od jutra, tj. 14 lipca.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również