Wydarzenia

Liga Europy Centralnej Blind Football we Wrocławiu [FOTO]

2019-05-07 12:30:00
To były dwa dni pełne blindfootballowych emocji we Wrocławiu. Po raz pierwszy na boisku zaprezentowała się drużyna pod szyldem Śląska Wrocław. Zapraszamy na podsumowanie rozgrywek.
Piłka nożna osób niewidomych i słabowidzących to dyscyplina rozwijająca się. Drużyn przybywa, ale jest ich jeszcze na tyle mało, że nie sposób stworzyć ligi w każdym kraju. Między innymi dlatego powstała Liga Europy Centralnej, w której rywalizuje 6 drużyn z czterech krajów – Polski, Czech, Węgier i Austrii. Na ligę składa się sześć kolejek, a każdy z zespołów jest gospodarzem jednej z nich. We Wrocławiu byliśmy świadkami piątej serii gier.

Tegoroczna edycja Ligi Europy jest czwartą w historii blindfootballowej rywalizacji. W poprzednich drużyna z Wrocławia (wówczas występująca jako UKS Sprint) zajmowała kolejno 1., 2. i 3. miejsce. Tym razem, już jako Śląsk Wrocław, piłkarze oprócz rywalizacji ligowej zmierzyła się również z Wisłą Kraków (wcześniej występującej jako Tyniecka Nie Widząc Przeszkód Kraków) w starciu o Puchar Polski. Po emocjonującym spotkaniu i konkursie rzutów karnych gospodarze zwyciężyli 2:1. Ten mecz również wliczał się do punktacji ligowej. Więcej o tym Pucharze Polski przeczytacie TUTAJ.

Na naszej stronie znajdziecie też galerię zdjęć - TUTAJ.
 
Pierwszym zagranicznym rywalem był zespół Avoy MU Brno, czyli drużyną, z którą wrocławska ekipa ma problem już od kilku kolejek. I tym razem przeciwnicy okazali się skuteczniejsi. Mimo przewagi gospodarzy w grze to piłkarze z Brna zwyciężyli 1:0.
 
Śląsk Wrocław Blind Football 0:1 Avoy MU Brno

 
Szczególnie przykra była porażka z OBSV Vienna. Zespół ze stolicy Austrii jest niżej notowany, zajmuje w lidze 5. miejsce. Niestety, dynamiczną grę Śląskowi uniemożliwiły trudne warunki atmosferyczne. Rywale wygrali 3:1, a honorowe trafienie zdobył kapitan Robert Mkrtchyan. Na meczu obecny był ambasador drużyny z Wrocławia – Jose Torres.

 
Śląsk Wrocław Blind Football 1:3 OBSV Wiedeń
 
Pierwszy zwycięstwo gospodarze odnieśli w starciu z LASS Budapest. Zespół z Węgier grał bardzo defensywnie, ale Śląskowi udało się przebić przez twardych obrońców przeciwnika. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym i współpracy całego zespołu decydującą bramkę zdobył Robert Mkrtchyan.
 
Śląsk Wrocław Blind Football 1:0 LASS Budapeszt

 
Na koniec zmagań Śląsk bezbramkowo zremisował z BSC Praga. Te dwie drużyny rywalizują o trzecie miejsce w Lidze Europy Centralnej. Mimo braku goli należy pochwalić gospodarzy, którzy zagrali świetnie i wielokrotnie oddawali celne strzały. Doskonała postawa bramkarza czeskiego zespołu zapewniła jednak gościom punkt.
 
Śląsk Wrocław Blind Football 0:0 BSC Prague
 
 
 
WYNIKI 5. KOLEJKI LIGI EUROPY CENTRALNEJ:
 
4.05.2019 (Sobota)
Wisła Kraków BF 1:0 BSC Prague 
Avoy MU Brno 0:0 LASS Budapest
BSC Prague 0:0 OBSV Vienna
Puchar Polski: Śląsk Wrocław Blind Football 0:0 Wisła Kraków BF
Rzuty karne 2:1
gole dla Śląska: Adrian Słoninka, Marcin Lubczyk
OBSV Vienna 1:0 LASS Budapest
Śląsk Wrocław Blind Football 0:1 Avoy MU Brno
LASS Budapest 0:1 BSC Prague
Śląsk Wrocław Blind Football 1:3 OBSV Vienna (gol dla Śląska Robert Mkrtchyan)
Wisła Kraków BF 0:0 Avoy MU Brno
 
5.05.2019 (Niedziela)
Avoy MU Brno 3:1 OBSV Vienna
LASS Budapest 0:2 Wisła Kraków BF
Avoy MU Brno 0:0 BSC Prague
Śląsk Wrocław Blind Football 1:0 LASS Budapest (gol dla Śląska Robert Mkrtchyan)
Wisła Kraków BF 2:0 OBSV Vienna
Śląsk Wrocław Blind Football 0:0 BSC Prague

Tabela Ligi Centralnej Europy (po 5 kolejkach)
1. Avoy MU Brno – 47 pkt
2. Tyniecka NWP Kraków – 43 pkt
3. UKS Sprint Wrocław – 31 pkt
4. BSC Praga – 29 pkt
5. OBSV Wiedeń – 22 pkt
6. LASS Budapeszt – 20 pkt
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Mateusz Porzucek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław