Wydarzenia

Łyszczarz: Przyjechaliśmy do Lipska z konkretnym planem

2021-10-06 18:25:00
- Nie często gra się z zespołem, który jest wicemistrzem Niemiec i regularnie występuje w Lidze Mistrzów. Tym bardziej cieszy zwycięstwo w tym spotkaniu – mówił Adrian Łyszczarz, pomocnik Śląska po sparingu z RB Lipsk (2:1).
Adrian Łyszczarz: Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Mimo, że nie było to spotkanie o punkty, to był to bardzo ciężki mecz. Przyjechaliśmy do Lipska z konkretnym planem i go zrealizowaliśmy. W pierwszej połowie nieźle wyglądaliśmy w średnim i wysokim pressingu, co przyniosło bramki. Wyjątkowej urody gol Waldka Soboty, a potem jeszcze jego asysta przy trafieniu Erika Exposito.
 
Nie często gra się z zespołem, który jest wicemistrzem Niemiec i regularnie gra w Lidze Mistrzów z wielkimi markami. Tym bardziej cieszy zwycięstwo w tym spotkaniu. Ktoś może powiedzieć, że RB Lipsk nie zagrał dzisiaj w najmocniejszym składzie. Prawda jest taka, że na boisku w zespole gospodarzy było kilku pierwszoplanowych zawodników, a poza tym w takich klubach nie ma słabych piłkarzy. Tam wszyscy prezentują wysoki poziom.

Po meczu wymieniłem się koszulką z obrońcą Nordim Mukiele. Chwilę porozmawialiśmy, podziękowaliśmy sobie za dzisiejszy pojedynek. To fajny, normalny facet, a ja będę miał miłą pamiątkę po meczu.
Autor: Dawid Antecki, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również