Wydarzenia

Magiera: Mentalność i nastawienie będą kluczowe

2023-09-14 11:35:00
Trener Śląska Wrocław Jacek Magiera odpowiedział na pytania dziennikarzy przed wyjazdowym starciem z Puszczą Niepołomice.

O PUSZCZY NIEPOŁOMICE:

Puszcza ma swój styl gry. Jest to niebezpieczna drużyna. Tylko nasza dyspozycja fizyczna, mentalna i sportowa może spowodować, że wrócimy z trzema punktami. Jesteśmy ambitni i wiemy, że możemy tam wygrać. Wiemy też jednak, że może być to nasze najtrudniejsze spotkanie do tej pory.

Spodziewam się trudnego meczu. Mało kto dawał nam szansę zdobycia kompletu punktów z Lechem Poznań, Widzewem Łódź, Pogonią Szczecin czy Jagiellonią Białystok, która grając z nami była liderem. Dzisiaj większość mówi, że jedziemy do Puszczy Niepołomice i będzie to łatwy mecz. Nie zgadzam się. Uważam, że to będzie trudne starcie. Głowa, mentalność, podejście i nastawienie będą kluczowe. Rywale mają wiele atutów przy stałych fragmentach gry. Oprócz jakości trzeba pokazać „mental”, dobre przygotowanie fizyczne. Będziemy musieli wygrywać wiele pojedynków.


O ZASTĄPIENIU PETERA POKORNEGO:


Peter dobrze się wkomponował w zespół. Jest to zawodnik o określonej jakości. Wolałbym go oczywiście mieć w składzie, niż żeby pauzował. Jest jednak poza kadrą, nie mamy na to wpływu. To dla reszty będzie okazja do pokazania się. Mamy pomysł na to, kto go zastąpi. Zawodnicy dziś się o tym dowiedzą po treningu.


O KONTRAKCIE Z DANIELEM ŁUKASIKIEM:


Chcemy podpisać kontrakt z Danielem. Czy stanie się to dziś, jutro, czy w przyszłym tygodniu, to zobaczymy. Daniel zagrał w meczu z RB Lipsk. Uważamy, że podniesie poziom gry i będzie wartością dodaną na treningach. Sam opłacał swój pobyt tutaj i pokazał determinację. Zamierzamy mu zaproponować kontakt roczny. Chcemy by był do dyspozycji także drugiego zespołu, żeby mieli obok siebie zawodnika z dużą przeszłością, od którego będą mogli się sporo nauczyć.


O rozmowach z Danielem zdecydowały forma sportowa i spojrzenie na to, kogo mamy. Wchodzimy w moment rozgrywek, gdy boiska są inne niż w lato. Pojawiają się żółte kartki i kontuzje. To wszystko powoduje, że potrzebujemy więcej zawodników w kadrze. Nie wiemy, kiedy Konrad Poprawa wróci, Petr Schwarz narzeka na drobny uraz, Peter Pokorny pauzuje za kartki. Daniel też chce wrócić do piłki na ekstraklasowym poziomie. Podobają mu się standardy, które mamy w klubie.


O URAZACH I DYSPOZYCJI ZAWODNIKÓW:


Zarówno Kenneth Zohore, jak i Cameron Borthwick-Jackson zagrali w meczu z RB Lipsk w czwartek tydzień temu. Byli na boisku ponad 70 minut. Są w treningu i do mojej dyspozycji. Poza Peterem Pokornym nie pojedzie Konrad Poprawa. Mateusz Górski doznał kontuzji na jednym z ostatnich treningów i też jest wyeliminowany. Nahuel natomiast trenuje. Jest szansa, że pojedzie na mecz z Puszczą. Po dzisiejszym treningu podejmiemy decyzję czy pojedzie. Będę rozmawiał z fizjoterapeutą. Normalnie trenuje z zespołem.


Całą wypowiedź trenera:

Autor: Bartosz Rabenda, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław