Wydarzenia

Mistrz Chorwacji lepszy w sparingu

2019-01-23 17:00:00
W pierwszym sparingu podczas obozu w tureckim Belek Śląsk, w deszczowej aurze, przegrał z mistrzem Chorwacji, Dinamem Zagrzeb, 0:2 (0:0). Za Trójkolorowymi jednak pożyteczny mecz kontrolny.
Do sparingu Śląsk przystąpił z dwoma zwycięstwami w bieżącym okresie przygotowawczym - z Chrobrym Głogów 3:1 i Odrą Opole 2:1. Kolejny mecz, z Dinamem Zagrzeb, WKS rozpoczął dość doświadczonym składem. Vitezslav Lavička na prawej obronie wystawił Celebana, środek pola złożył z trójki Tarasovs, Mączyński i Chrapek, a do ataku desygnował Robaka.
 
Spotkanie w pierwszej połowie było wyrównane. Śląsk starał sie wysoko atakować rywali, nie dając im spokojnie rozgrywać ataków. Po stracie piłki zaś wrocławianie od razu doskakiwali do przeciwników, chcąc ją szybko odzyskać. Nieznacznie więcej pracy między słupkami miał jednak Jakub Słowik, który kilka razy był zmuszony do interwencji. W Śląsku najgroźniejszą sytuację stworzył Chrapek, ale jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne. Niestety w ostatniej minucie pierwszej części gry drobnego urazu nabawił się Augusto, którego zmienił Cholewiak.
 
Trener Śląska w przerwie zdecydował się na dwie zmiany. Na boisku pojawili się Musonda i Piech, którzy zmienili Farshada i Robaka.

Lepiej drugą część rozpoczęło Dinamo, które od 54 minuty wygrywało 1:0 po ładnym trafieniu Situma z okolicy 16 metrów. Bramka dla rywali sprawiła, że gra stała się żywsza.

Bliski wyrównania był Pich, który z lewej strony zszedł do środka i zdecydował się na uderzenie. Strzał Słowaka jednak nie znalazł drogi do bramki. Po chwili bramkę mógł zdobyć Celeban, ale również on nie wykorzystał dogodnej okazji. 

W dalszych fragmentach trener Lavička wprowadzał kolejne zmiany, ale to rywale mieli minimalną optyczną przewagę, którą z resztą udokumentowali drugim golem po centrze ze stałego fragmentu. Ostatecznie Dinamo Zagrzeb, aktualny mistrz Chorwacji, wygrało mecz kontrolny 2:0. 


Śląsk Wrocław - Dinamo Zagrzeb 0:2 (0:0)
Bramki:
0:1 Šitum 54'
0:2 Franjić 71'

Śląsk: Słowik - Celeban, Pawelec, Golla, Augusto (45' Cholewiak) - Farshad (46' Musonda), Tarasovs, Mączyński, Chrapek, Pich - Robak (46' Piech).

Skład Śląska od 69 minuty: Słowik - Celeban (75' Dankowski), Pawelec, Golla, Cholewiak - Musonda, Łabojko, Radecki, Gąska, Farshad - Piech.

Dinamo (wyjściowa jedenastka): Livaković - Parić, Theophile-Catherine, Situm, Stojanović, Majer, Cuze, Marin, Moro, Ademi, Andrić
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również