Wydarzenia

Na meczach Śląska jest najbezpieczniej w Polsce

2018-07-22 19:30:00
Polski Związek Piłki Nożnej opublikował kolejny w historii „Raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego PZPN”. Czołowe wyniki w niemal wszystkich kategoriach osiągnął w nim Śląsk Wrocław!

Raport zawiera m.in. 23 kategorie, które były oceniane na przestrzeni sezonu 2017/18. Wrocławski klub osiągnął najwyższe oceny w ośmiu z nich: infrastruktura dla kibiców niepełnosprawnych, warunki pracy stanowiska dowodzenia, warunki pracy mediów, toalety/sanitariaty, obsługa kibiców niepełnosprawnych, współpraca podmiotów zaangażowanych w organizację, kierownik ds. bezpieczeństwa, ogólna ocena organizacji meczów.

W czołowej trójce Śląsk plasował się w następujących sekcjach: parkingi dla kibiców, parkingi drużyn/oficjeli, funkcjonowanie punktów depozytowych, ciągi komunikacyjne, bufety/punkty gastronomiczne, warunki oglądania meczu, polityka informacyjna klubu, wejście kibiców gospodarzy, wejście kibiców gości, praca służb medycznych.

To oznacza, że w 17 z 23 kategorii wrocławski klub jest w najściślejszej czołówce ekstraklasy! W pozostałych sześciu Śląsk plasuje się nieznacznie niżej (najniżej na siódmym miejscu).

Ogólna ocena organizacji meczów przyznana Śląskowi Wrocław wyniosła 5,37 pkt w sześciostopniowej skali. Najsłabiej oceniona zostala Wisła Płock (4,32 pkt).

Kierownikiem ds. bezpiecześtwa w Śląsku Wrocław jest Małgorzata Korny, wielokrotnie nagradzana za swoją pracę. Właśnie dzięki takim ludziom WKS może szczycić się tak wysokim miejscem w tego typu rankingach.

Raport dotyczący organizacji i bezpieczeństwa podczas meczów piłkarskich szczebla centralnego przedstawia szczegółową analizę różnych czynników wpływających na poziom bezpieczeństwa oraz płynność organizacji wydarzeń na stadionach piłkarskich ekstraklasy, I i II ligi. Dokument powstał dzięki informacjom Delegatów Meczowych PZPN, Obserwatorów, Sędziów oraz Koordynatorów ds. Współpracy z Kibicami.

Do powstania tej dogłębnej analizy kondycji bezpieczeństwa na polskich stadionach potrzeba było kilku tysięcy dokumentów, w tym szczegółowej dokumentacji każdego spotkania minionej kampanii ligowej. Pełne podsumowanie przygotowane przez Polski Związek Piłki Nożnej znaleźć można klikając: TUTAJ.

 

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. PZPN

Zobacz również