Wydarzenia

Na meczu z Koroną zbiórka na Hospicjum

2014-09-19 12:04:21
W trakcie meczu Śląska Wrocław przeprowadzana będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Zapraszamy serdecznie do wspierania tej inicjatywy.

Podopieczni Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci będą ponadto członkami dziecięcej eskorty. To właśnie oni wyprowadzą na plac gry zawodników obydwu zespołów, które będą rywalizowały w dzisiejszym meczu.

 

Początek spotkania Śląska Wrocław z Koroną Kielce już dziś o godz. 18. Przed meczem, a także w jego trakcie zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przeprowadzać będzie 16 wolontariuszy.

 

Informacje o Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

 

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci jest jedynym hospicjum DOMOWYM na Dolnym Śląsku.  Dlaczego domowe? Bo dom rodzinny jest najlepszym miejscem dla chorego dziecka. 

Z roku na rok liczba tych, którym fundacja pomaga wzrasta. Obecnie fundacja wspiera w różny sposób dwieście czterdzieści dzieci i ich rodziny. Dzieci są terminalnie chore - nie tylko te, które zakończyły walkę z rakiem, ale też chore neurologicznie i genetycznie. Wśród podopiecznych są  też dzieci po wypadkach.

 

Lekarze, rehabilitanci i pielęgniarki jeżdżą do domów podopiecznych codziennie. Dyżury są całodobowe, dzięki temu rodzice mogą czuć się bezpiecznie. Dla rodzin wszelka opieka jest nieodpłatna.  A zakres opieki jest szeroki. Podopieczni otrzymują leki i sprzęt medyczny (np. koncentratory tlenu, łóżka rehabilitacyjne, ssaki) oraz rehabilitację, która podnosi jakość życia, pozwala zmniejszyć ból. Fundacja zapewnia tez pomoc socjalną, psychologiczną, dba o zdrowe rodzeństwo podopiecznych organizując im czas wolny. Pracownicy i wolontariusze są też przy rodzinie po odejściu dziecka – rodzice mogą korzystać z Grupy Wsparcia dla Rodzin po Stracie Dziecka.

 

Więcej informacji o Fundacji można znaleźć na stronie internetowej www.hospicjum.wroc.pl

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również