Wydarzenia

Niezły występ Śląska w PGF Blind Football League

2024-06-10 17:00:00
W miniony weekend we Wrocławiu miała miejsce druga kolejka pierwszych w historii ligowych rozgrywek PGF Blind Football League. Jak poradziła sobie drużyna Śląska? Zapraszamy do tekstu podsumowującego minioną kolejkę. Emocji nie brakowało!

GALERIA Z MECZÓW 2. KOLEJKI PGF BLIND
FOOTBALL LEAGUE AUTORSTWA ADRIANY FICEK


Za nami druga kolejka historycznego, pierwszego sezonu rozgrywek ligowych PGF Blind Football League. Przypomnijmy krótko format rozgrywek - w zmaganiach bierze udział pięć zespołów: Śląsk Wrocław BF, Wisła Kraków BF, Warta Poznań BF, Rekord Bielsko-Biała BF oraz Niezłomni Zabrze BF. Mistrz PGF Blind Football League zostaje wyłoniony po rozegraniu trzech kolejek. W pierwszej z nich, rozgrywanej w Krakowie, drużyna Śląska rozegrała dwa spotkania, w których pokonała Rekord Bielsko-Biała BF (6:0) oraz musiała uznać wyższość krakowskiej Wisły (0:1).

Wyniki wszystkich meczów pierwszej kolejki PGF Blind Football League:
Warta Poznań BF - Wisła Kraków BF 0:4
Śląsk Wrocław BF - Rekord Bielsko-Biała BF 6:0
Warta Poznań BF - Niezmłomni Zabrze BF 3:0
Niezłomni Zabrze BF - Rekord Bielsko-Biała BF 0:0
Wisła Kraków BF - Śląsk Wrocław BF 1:0
Rekord Bielsko-Biała BF - Warta Poznań BF 0:1
Wisła Kraków BF - Niezłomni Zabrze BF 6:0

Druga seria gier odbywała się natomiast we Wrocławiu. Na stadionie DSOSW nr 13 przy ulicy Kamiennogórskiej 16 przez dwa dni mogliśmy emocjonować się występami Trójkolorowych. W minioną sobotę podopieczni trenera Mikołaja Nowackiego podejmowali Wartę Poznań BF, Niezłomnych Zabrze BF oraz Rekord Bielsko-Biała BF. Śląsk odniósł dwa efektowne zwycięstwa, jednak szczęścia zabrakło w bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z Wartą.

- Ważne było dla nas zwycięstwo z Wartą Poznań. Niestety się nie udało. Zremisowaliśmy 0:0, chociaż cały mecz przeważaliśmy. Zabrakło tylko bramki. Mieliśmy słupki i poprzeczki, dużo strzałów. Niestety, nic nie chciało wpaść. To jest największy niedosyt z tego turnieju - przyznał trener Nowacki.Niedosytu na pewno nie można było jednak odczuwać po meczach z drużynami Niezłomych Zabrze BF oraz Rekordu Bielsko-Biała BF. WKS zwyciężył w tych spotkaniach kolejno 8:0 i 3:0. Bramki dla Śląska strzelali Adrian Słoninka (5), Marcin Lubczyk (3), Ireneusz Konieczny (2) oraz Amadeusz Łysyk (1).

- Zwyciężyliśmy z drużynami, które dopiero uczą się grać w piłkę. Jeszcze długo będą tymi "słabszymi" zawodnikami, więc te spotkania musieliśmy wygrać - zaznaczył szkoleniowiec Śląska BF.

Drugiego dnia zmagań wrocławianie rozegrali tylko jedno spotkanie. Niestety, Wisła Kraków BF okazała się lepszym zespołem i pokonała Śląsk BF 4:0. Drużyna ze stolicy małopolski tym samym znacznie przybliżyła się do tytułu mistrza Polski.

Zespół Wisły BF dysponuje jednak zdecydowanie największymi możliwościami, jeśli chodzi o przygotowania do meczów. W Śląsku BF bazuje się przede wszystkim na zgrupowaniach, gdyż treningi, choć organizowane są regularnie, dwa razy w tygodniu, nie zawsze mogą się odbyć w pełnym składzie. Natomiast Wisła BF jest w stanie organizować regularne sesje, które znacząco wpływają na boiskową postawę zawodników i zawodniczek.  

- Byliśmy przygotowani na porażkę w meczu z Wisłą, choć nie tak wysoką. Tym bardziej, że mieliśmy bardzo okrojony skład. Nasz zawodnik, Krzysztof Suchocki, który miał zagrać, nie został dopuszczony do gry ze względu na poważniejszy, niż się wcześniej wydawało, uraz. Wcześniej jeszcze Przemysław Młyński zerwał więzadła. Mieliśmy tak naprawdę jednego czy dwóch zawodników, którzy grają z nami na co dzień w każdym meczu. Wiedzieliśmy, że będzie to najtrudniejszy mecz i mieliśmy świadomość, że krakowianie są lepsi boiskowo - mówił trener Śląska BF.Wyniki wszystkich meczów drugiej kolejki PGF Blind Football League:
Śląsk Wrocław BF - Warta Poznań BF 0:0
Rekord Bielsko-Biała BF - Wisła Kraków BF 0:10
Niezłomni Zabrze BF - Śląsk Wrocław BF 0:8
Rekord Bielsko-Biała BF - Śląsk Wrocław BF 0:3
Niezłomni Zabrze BF - Warta Poznań BF 0:1
Rekord Bielsko-Biała BF - Warta Poznań BF 0:1
Śląsk Wrocław BF - Wisła Kraków BF 0:4

GALERIA Z MECZÓW 2. KOLEJKI PGF BLIND
FOOTBALL LEAGUE AUTORSTWA ADRIANY FICEK


Po drugiej serii gier Wisła Kraków BF utrzymała fotel lidera i jest już bardzo blisko tytułu mistrza Polski. Przed nami jednak jeszcze jedna, ostatnia kolejka, która zostanie rozegrana 7 września. Drużyny ponownie zawitają do Krakowa, gdzie będą walczyć o swoje cele. Dla Śląska BF liczyć się będzie przede wszystkim srebrny medal:

- Mamy jeszcze dwa mecze. Chcemy i musimy je wygrać, aby wywalczyć tytuł wicemistrza Polski’ - krótko podsumował trener Nowacki.
Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław