Wydarzenia

Nominacje w plebiscycie na sportowca, trenera i drużynę roku

2019-11-15 19:00:00
Zawodnicy Robert Mkrtchtyan i Adrian Słoninka, trenerzy Mikołaj Nowacki i Lubomir Prask oraz zespół Śląska Wrocław Blind Football zostali nominowani w plebiscycie Gazety Wrocławskiej na najlepszego sportowca, trenera i drużynę na Dolnym Śląsku. Przedstawiamy sylwetki kandydatów i zachęcamy do głosowania!

Robert Mkrtchyan

 
Kapitan, MVP Klubowych Mistrzostw Świata i najbardziej rozpoznawalna postać wrocławskiej drużyny blind footballu. Głos na Roberta można oddać TUTAJ.
 

Adrian Słoninka


 
Obrońca i jeden z kluczowych zawodników zespołu. Występy w drużynie blind footballu łączy również ze startami w dyscyplinie o nazwie showdown, gdzie również odnosi spektakularne sukcesy. Głos na Adriana można oddać TUTAJ.
 

Mikołaj Nowacki
 Trener i jeden z ojców wielkich sukcesów zespołu. Drużyna pod wodzą jego i trenera Lubomira Praska zdobyła Puchar Polski, zajęła 3. miejsce w Lidze Europy Centralnej oraz sięgnęła po Klubowe Mistrzostwa Świata. Mikołaj to także świetny organizator. Głos na trenera Nowackiego można oddać TUTAJ.

Lubomir Prask


Prekursor blind footballu w Polsce. Poprzez sport rewalidował i rehabilitował dziesiątki osób niewidomych i słabowidzących. Praktycznie od zera zbudował drużynę, która może z powodzeniem rywalizować ze światową czołówką. Głos na trenera Praska można oddać TUTAJ.

Drużyna Śląsk Wrocław Blind Football
Wszyscy zawodnicy i trenerzy Śląska Wrocław Blind Football odnieśli w 2019 roku w naszej opinii najbardziej spektakularny sukces sportowy w 2019 roku na Dolnym Śląsku, a ich historia to najlepszy przykład spełniania marzeń poprzez łamanie barier. W kwietniu trafili pod skrzydła Śląska Wrocław. W maju zdobyli Puchar Polski, zwyciężając w finale Wisłę Kraków Blind Football. Następnie przyszły znakomite występy na turniejach w Belgii i Czechach (w pokonanym polu została m.in. Borussia Dortmund) i wspólny trening z piłkarzami ekstraklasowego Śląska na Stadionie Wrocław. W październiku - z Radosławem Majdanem w bramce - wzięli udział w Klubowych Mistrzostwach Świata w Bułgarii. Choć daleko im było do foli faworytów, wrócili z zawodów ze złotymi medalami. Głos na naszych blindfootbalistów można oddać TUTAJ.

Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław