Wydarzenia

Od małego na całego!

2017-12-31 13:00:00
Ponad 40 tysięcy dzieci kibicowało Śląskowi z trybun Stadionu Wrocław w 2017 roku. To niemal 20% wszystkich fanów, wspierających WKS w meczach u siebie! Z całą pewnością na spotkania Śląska składają się sportowe emocje, zabawa i bezpieczeństwo.

W roku 2017 ważnym celem dla Śląska Wrocław było zwiększenie frekwencji na meczach oraz zaszczepianie miłości do zielono-biało-czerwonych barw najmłodszym kibicom. Z wielką radością możemy stwierdzić, że w obu tych wyzwaniach klub wraz z fanami postawił kolejny krok naprzód.

Spotkania wrocławian w ciągu mijających dwunastu miesięcy zgromadziły na trybunach 205 067 kibiców (10 793/mecz). To o 15 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym (przy takiej samej liczbie spotkań). Szczególnie cieszy fakt, że 20% z tej liczby stanowiły dzieci!


Przypomnijmy, że osoby do 13. roku życia na spotkania Śląska Wrocław wchodzą za darmo. Wejściówki za 10 złotych (20 na trybunę honorową, z parkingiem w cenie) przysługują z kolei uczniom i seniorom po 60. roku życia. Bilety ulgowe kupować mogą kobiety oraz studenci.

Idealnym miejscem dla dzieci wraz z opiekunami jest trybuna D, czyli Sektor Rodzinny wrocławskiego stadionu. Tam, prócz samego widowiska sportowego i rodzinnej atmosfery, na dziecko czeka szereg interesujących atrakcji organizowanych dla najmłodszych fanów Śląska. Malowanie twarzy, konkursy sprawnościowe, chętnie pozująca do zdjęć maskotka Orzeł Ślązak, a także wizyty piłkarzy WKS-u to tylko niektóre z atrakcji, które zapewnią całym rodzinom miło spędzony czas.


Poza widowiskiem sportowym i zabawą kluczowym elementem wizyty na stadionie, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, jest bezpieczeństwo. W tej kwestii rok 2017 zdecydowanie należał dla Śląska do udanych. Na konferencji PZPN "Bezpieczny Stadion" zorganizowanej na terenie Targów Kielce pod koniec października, Śląsk Wrocław otrzymał aż 3 nagrody! Dla pani Małgorzaty Korny, kierownika ds. organizacji i bezpieczeństwa w Śląsku Wrocław, to już czwarte wyróżnienie.

Dużym zainteresowaniem w minionym roku znów cieszyły się akcje „Dzieci na stadionie”. W jej ramach, zorganizowana grupa – min. 10 dzieci (13-latki i młodsi) i dwóch opiekunów – na wybrany mecz WKS-u  wchodzi za darmo. Ostatnim razem akcja zorganizowana została na spotkaniu Trójkolorowych z Pogonią Szczecin, 27 października.


Dzieciom, młodzieży, rodzicom, seniorom i wszystkim kibicom Śląska serdecznie dziękujemy za ten rok spędzony razem na meczach naszej ukochanej drużyny. Do zobaczenia w 2018!

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również