Wydarzenia

Odczarować puchary

2021-09-23 10:00:00
Ostatnie lata nie były udane dla Śląska Wrocław jeśli chodzi o rywalizację w Fortuna Pucharze Polski. W obecnej edycji wrocławianie będą chcieli odczarować złą passę. Pierwszą przeszkodą w 1/32 finału będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza.
Poprzednie dwie edycje Fortuna Pucharu Polski kończyły się dla Śląska Wrocław na pierwszej rundzie. Przeklętym miastem okazała się Łódź, gdzie wrocławianie dwukrotnie przegrywali (w 2019 roku z Widzewem Łódź i w 2020 roku z ŁKS-em). W tym roku pierwsza pucharowa runda zostanie rozegrana na Stadionie Wrocław.

Trwający sezon ligowy jest bardzo udany dla wrocławian. Podopieczni trenera Magiery wciąż nie zaznali porażki. Po ośmiu kolejkach mają na koncie 14 punktów i zajmują pozycję wicelidera tabeli. Dobra forma ligowa może dawać nadzieję na przełamanie złej pucharowej passy. - Interesuje nas przejście do kolejnej rundy. To piękne rozgrywki z równie pięknym finałem na Stadionie Narodowym. Chcielibyśmy dobrze się zaprezentować i zrobić krok z stronę tego finału. Bardziej niż to, czy jesteśmy faworytem interesuje nas dzień meczowy i to, w jaki sposób się zaprezentujemy. Mierzymy się z dobrym, ekstraklasowym przeciwnikiem i przygotowujemy się do tego meczu jak do każdego innego - mówił Paweł Kozub, II trener WKS-u. 

Rywalem w pierwszej rundzie będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza, która ma za sobą trudny początek sezonu. Beniaminek PKO Ekstraklasy wciąż czeka na swoją pierwszą ligową wygraną. Jak do tej pory zgromadził na koncie zaledwie trzy punkty i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. 

W poprzednim sezonie Termalica przebrnęła pierwszą rundę Fortuna Pucharu Polski pewnie pokonując Bytovię Bytów 4:0. W kolejnej rundzie uległa jednak Rakowowi Częstochowa 0:2, który jak się potem okazało został zwycięzcą całych rozgrywek. 

Poprzednie spotkanie Śląska Wrocław z Termalicą miało miejsce w kwietniu 2018 roku. Wówczas Trójkolorowi wygrali w Niecieczy 2:1. Ostatni mecz między tymi drużynami na Stadionie Wrocław został rozegrany w sierpniu 2017 roku i zakończył się remisem 1:1. 

Początek spotkania Śląsk Wrocław - Bruk-Bet Termalica Nieciecza o godz. 20:30. Transmisja w Polsacie Sport. Na naszej stronie internetowej przeprowadzimy tekstową relację live.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również