Wydarzenia

Oni błyszczeli w statystykach

2022-12-07 13:00:00
Obecnie piłkarskim tematem numer jeden na całym świecie są mistrzostwa świata, ale my już powoli zaczynamy tęsknić za PKO BP Ekstraklasą. Z tego powodu postanowiliśmy dokładnie sprawdzić indywidualne statystyki naszych zawodników podczas jesiennej rundy i z radością stwierdzamy, że kilku z nich mocno wyróżnia się na tle całej ligi.
Zanim przejdziemy do sedna, warto zaznaczyć, że sugerowaliśmy się informacjami dostępnymi na oficjalnej stronie internetowej PKO BP Ekstraklasy. 


Odbiorę, a jak trzeba, to i dorzucę! 
Tak bez wątpienia może mówić o sobie Victor Garcia. 28-latek podczas rundy jesiennej udowodnił, że jest kluczowym elementem układanki trenera Ivana Djurdjevicia i zawodnikiem, który może być efektywny na każdym centymetrze boiska. Hiszpan w głównych statystykach prezentuje się raczej skromnie, gdyż ma na koncie trzy asysty (przeciwko Pogoni Szczecin, Lechii Gdańsk i Cracovii), ale wystarczy poszukać nieco głębiej i wtedy łatwo zrozumieć, dlaczego Garcia tylko raz w tej rundzie zagrał mniej niż 30 minut. 
 
Celne dośrodkowania: 
1. Erik Janza (Górnik Zabrze) – 35 
2. Josue (Legia Warszawa) – 34 
3. Ivi Lopez (Raków Częstochowa) – 30 
4. Filip Mladenović (Legia Warszawa) – 28 
5. VICTOR GARCIA (ŚLĄSK WROCŁAW) – 27 
 
Udane odbiory:
1. VICTOR GARCIA (ŚLĄSK WROCŁAW) – 27
2. Dominik Furman (Wisła Płock) – 24 
3. Virgil Ghita (Cracovia) – 24 
4. Fran Tudor (Raków Częstochowa) – 24 
5. Krystian Gettinger (Stal Mielec) – 23 
 
Powyższe zestawienia obrazują ogromny wpływ Victora Garcii na grę Śląska Wrocław. Lewemu obrońcy zdarzają się mniej efektywne występy, niemniej nie można zapominać, że bez niego Wojskowym jest trudniej na boisku. Hiszpan potrafi umiejętnie pracować w defensywie i celnie zagrać ze skrzydła. 
 

Tańczący duet 

 


Zdjęcie tańczących Johna Yeboaha i Erika Exposito po bramce w wygranym meczu z Lechem Poznań w Pucharze Polski to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych wspomnień zakończonej rundy jesiennej. Obaj panowie w kluczowych momentach potrafili stanąć na wysokości zadania. Strzelali bramki, dryblowali i dzięki swoim umiejętnościom umieli stworzyć różnicę na placu gry. 
 
Wygrane pojedynki:
1. Patryk Makuch (Cracovia) – 154 
2. Zoran Arsenić (Raków Częstochowa) – 112 
3. ERIK EXPOSITO (ŚLĄSK WROCŁAW) – 110 
4. Maurides (Radomiak Radom) – 109
5. Robert Ivanov (Warta Poznań) – 100
 
Udane dryblingi: 
1. ERIK EXPOSITO (ŚLĄSK WROCŁAW) – 29 
2. JOHN YEBOAH (ŚLĄSK WROCŁAW) – 27 
3. Juliusz Letniowski (Widzew Łódź) – 26
4. Kanji Okunuki (Górnik Zabrze) – 26
5. Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin) – 25 
 
Współpraca Erika z Johnem układa się naprawdę obiecująco. Ich umiejętności w połączeniu z nienaganną współpracą dają spore nadzieje na jeszcze lepszą wiosnę. Już zacieramy rączki. 
 
***
 
Podczas tej rundy Śląsk Wrocław miał swoje wzloty i upadki, ale koniec końców wszyscy kroczymy do przodu i wiemy, że ciężka praca będzie przynosić jeszcze większe efekty. Powyższe zestawienie pokazuje, że drużyna, ale i poszczególni zawodnicy poczynili postęp i powrót Ekstraklasy może przynieść wiele radości. To Jest Twój Klub!
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska i Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław