Wydarzenia

Parkingi na meczach Śląska

2020-10-02 09:30:00
Od sezonu 2020/21 na kibiców Śląska Wrocław czekają zmiany w zasadach parkowania samochodów podczas meczów WKS-u. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące parkingu na Stadionie Wrocław.
Nowym zarządcą części parkingu została firma Vector Software. Umowa między firmą a spółką Stadion Wrocław dotyczy ponad 1900 miejsc od strony Alei Śląskiej i na parkingu wielopoziomowym. Teren ten był używany dotąd jedynie w trakcie meczów piłkarskich i większych imprez. Teraz będzie ogólnodostępnym przez całą dobę płatnym parkingiem.

Zmianie uległy zasady parkowania samochodów podczas meczów. Firma Vector Software wydzierżawia od Stadionu Wrocław część parkingu i będzie nim zarządzać. Spowodowało to również zmiany dot. parkingu w czasie spotkań Śląska:
 

- otwarty został nowy, ogólnodostępny dla kibiców parking w Stefie B – Broadcast

- opłaty za bilet są uiszczane po zaparkowaniu pojazdu w parkomacie PAYSTATION lub u mobilnych osób wyznaczonych przez operatora parkingów. Przy opłacie obowiązkowo należy podać numer tablic rejestracyjnych

- w przypadku zainteresowania zakupem karnetów parkingowych na cały sezon, gwarantujących dostępność miejsca, prośba o kontakt na adres parkingwroclaw@vectorsoft.pl


Cennik opłat i strefy parkowania na mapce poniżej:Uwaga!
Bilet do strefy VIP oraz bilet na trybunę A NIE UPRAWNIA do darmowego parkowania na obiekcie. Więcej informacji można znaleźć w artykule na stronie internetowej stadionwroclaw.pl.

Poniżej przytaczamy najważniejsze z nich:

Zarządca zainstaluje automaty, w których będzie można zapłacić za postój zarówno kartą, jak i gotówką. W dniach, w których na stadionie odbywać się będą duże wydarzenia – mecze piłkarskie, targi czy koncerty, pojawią się także dodatkowe mobilne kasy, działające na podobnej zasadzie jak automaty znane z wrocławskich autobusów i tramwajów.
 
Zakupu biletu on-line z wyprzedzeniem można dokonać na stronie Parking.vectorsoft.pl. Co istotne, opłacenie parkingu nie będzie wymagało wydrukowania biletu. Zarówno w automatach, mobilnych kasach a także on-line, wystarczy podać numer rejestracyjny pojazdu.

Nowoczesny system kontroli biletów, który został wdrożony na Stadionie Wrocław obsługuje płatności zarówno monetami, jak i kartami płatniczymi, również bezdotykowo. Co ważne system będzie umożliwiał również zakupy biletów w abonamencie.
 
W przypadku dużego obłożenia, sprzedaż realizowana będzie również w mobilnych punktach sprzedaży obsługiwanych przez pracowników parkingu.
 
Nowe zasady parkowania nie wpływają na działalność stadionowego przedszkola, które posiada wyznaczoną strefę dla rodziców przywożących i odbierających dzieci, ani dla najemców powierzchni biurowych, dla których wyznaczone są osobne, bezpłatne miejsca. Bez zmian pozostaje także organizacja parkingów od strony ul. Królewieckiej i Lotniczej.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Daniel Lorenc

Zobacz również