Wydarzenia

Pich: Wrócić do optymalnej formy

2017-05-10 18:00:00
- Po okresie słabszej formy musimy wrócić do naszej optymalnej dyspozycji. Wierzę, że stać nas na to – mówi Robert Pich przed sobotnim spotkaniem.
- Źle rozpoczęliśmy rundę finałową. Z czego to wynika?

Robert Pich:
Wiemy, że ostatnie mecze z naszej strony zdecydowanie nie były dobre. Przeprowadziliśmy szczegółową analizę i pracujemy nad błędami w grze. Cała drużyna chce się zrehabilitować już w najbliższym spotkaniu. Potrzebujemy wygrywać, chcemy zdobyć komplet punktów. Istotne, byśmy wrócili do takiej gry, jaką potrafimy pokazać, a która dawała nam wcześniej punkty. Jeśli tak się stanie to możemy zwyciężyć przekonująco, bez liczenia na szczęście czy przypadek. Wierzę, że damy radę. Umiejętności mamy, chodzi o psychiczne nastawienie i wiarę w swoje możliwości. 

- W tym sezonie dwukrotnie przegrywaliśmy z Ruchem. Macie plan na sobotni mecz?
 
Robert Pich: Nie można patrzeć na to w ten sposób. Pamiętam mecz w Chorzowie. Ruch pokazał, że jest mocny w kontrataku, był skuteczni i zdobył trzy punkty. Teraz w rundzie finałowej na pewno nie będzie łatwiej. Wszyscy walczą, jest mało miejsca, a o wyniku może zdecydować pojedynczy błąd. Wiemy też, że ten, kto strzeli pierwszego gola ma sporą przewagę, gra się łatwiej. Sądzę, że ostatnio w Chorzowie zagraliśmy nieźle. Jeśli w sobotę zagramy podobnie, myślę, że wynik będzie dla nas korzystny. O wyniku czasem decydują małe drobnostki, więc musimy być w stu procentach skoncentrowani w kluczowych momentach. 

W najbliższym czasie wiele może się wyjaśnić...
 
Robert Pich: Każdy punkt jest ważny. Jeden remis może w ostatecznym rozrachunku być na wagę utrzymania. Tak do tego podchodzimy. Do końca zostało pięć meczów i każdy o ogromną stawkę. Przede wszystkim jednak przed nami ważny tydzień, bo zagramy trzy mecze. Chcemy w tym czasie obrócić naszą sytuację o 180 stopni.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław